ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استفاده از بیمه جامع مسئولیت مدنی شهرداری ها برای جبران خسارتهای احتمالی

به گزارش ایرنا از سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، سرپرست دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات این سازمان با اشاره به وجود خطرات و آسیب هایی که شهروندان را در سطح شهر و معابر تهدید می کند، بر رعایت موارد قانونی در این زمینه از سوی شهرداری ها و استفاده از «بیمه جامع مسئولیت مدنی شهرداری ها» به عنوان راهکار موثر در جبران غرامت و خسارت های احتمالی در این خصوص تاکید کرد.
علی ایرانشاهی افزود: در قوانین و مقررات مرتبط با عملکرد شهرداری ها، تکالیف و وظایفی بر عهده آنها در خصوص رسیدگی به وضعیت عمرانی و خدماتی شهرها در راستای افزایش ایمنی و جلوگیری از آسیب و بروز خطرات برای شهروندان نهاده شده است.
وی ادامه داد: در بند 14 از ماده 55 قانون شهرداری ها آمده است که اتخاذ تدابیر موثر و اقدام لازم(توسط شهرداری) برای حفظ شهر از خطر سیل و حریق و همچنین رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک واقع در معابر عمومی و کوچه ها و اماکن عمومی و دالان های عمومی و خصوصی و پر کردن و پوشاندن چاه ها و چاله های واقع در معابر که موجب خطر برای عابرین است.
ایرانشاهی گفت: همچنین در تبصره ماده 26 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال 1389 بر تکلیف شهرداری ها در مشخص کردن محل های عبور عابران پیاده در کلیه معابر برون شهری و درون شهری با هماهنگی راهنمایی و رانندگی و بوسیله نصب علائم و تجهیزات تاکید شده است.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته و گزارش های رسیده، که نمونه هایی از این موارد در روزهای اخیر در رسانه ها انعکاس گسترده ای داشته، برخی از شهرداری ها در این خصوص اهتمام لازم و کافی را نداشته که باعث بروز حادثه و در پی آن احضار مسئولین شهرداری ها به مراجع قضایی به دلیل سهل انگاری شده است.
ایرانشاهی ضمن تاکید بر استفاده از بیمه جامع مسئولیت مدنی شهرداری ها به عنوان راهکار موثر در جبران غرامت و خسارت های احتمالی در این زمینه گفت: این موضوع را طی مکاتبه ای با معاونت های عمرانی استانداری ها مطرح کرده ایم و از آنها خواسته شده که با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع، مراتب را به شهرداری های تابعه ابلاغ و نظارت های لازم را در اجرای قوانین و این مقررات به عمل آورند.
اجتمام ** 2181 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X