ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرورت مناسب سازی معابر برای جانبازان،معلولان، افراد سالمند و کودکان

به گزارش ایرنا، ابوالقاسم پالیزگیر روز دوشنبه در نشست ستاد هماهنگی و مناسب سازی اماکن و معابر ویژه جانبازان و معلولان با بیان اینکه کمیته ها باید بیشتر در این خصوص عمل کنند، گفت: بسیاری ازافراد جامعه که افراد سالمند، کودکان و زنان باردار را نیز شامل می شوند، نیازمند مناسب سازی معابر شهری هستند.
وی گفت: ما در مدارس جدیدی که ساختیم باز فرایند سازه ساختمانی برای کودکان معلول دیده نشده و اغلب با مشکل مواجه اند و باید ستاد نو سازی مدارس برای این افراد امکان تردد و استفاده از امکانات آموزشی را فرا خور دانش آموز معلول فراهم کند .
فرماندار ساوجبلاغ گفت: باید بسترهای مناسب همکاری فی ما بین همه سازمان‌ها فراهم شود، چراکه مناسب‌سازی تنها برای فرد معلول نیست و افراد سالمند، کودکان و زنان باردار نیز در استفاده از اماکن و فضاهای عموی سطح شهر سهیم‌اند.
پالیز گیر با اشاره به اینکه فضاهای اداری و دولتی مناسب‌سازی به درستی مناسب سازی نشده از کمیته های مربوطه این ستاد خواست تا گزارش مستندی از اقدامات انجام شده ارائه دهند .
وی نقش شهرداریها و بخشداریها را در مناسب‌سازی فضای شهری و روستایی را مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: باید الزامات در سطح شهرستان ایجاد شود و با جدیت بحث مناسب‌سازی به صورت تخصصی مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار ساوجبلاغ از شهرداران خواست به هنگام صدور جواز الزامات مناسب سازی را در نظر بگیرند و اگر مناسب سازی به درستی صورت نمی گیرد کمیته ها موظف هستند گزارش دهند تا ما برخورد کنیم .
پالیز گیر از خبرنگاران هم خواست از مشکلات معلولان، نکات مثبت و منفی این طرح گزارش تهیه و تذکرات لازم به آنهایی که از کنار این طرح به سادگی می گذرند داده و آنرا را رسانه ای کنند.
1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده