ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مبارزه با فقر و اعتیاد نیازمند نظام تامین اجتماعی جامعه است

به گزارش ایرنا از ستاد مبارزه با موادمخدر، محمد رجایی باغ سیایی با اشاره به راه‌کارهای اقتصادی مبارزه با فقر جهت پیشگیری از ناهنجاری‌ های اجتماعی همچون اعتیاد افزود: جلوگیری از فرارهای مالیاتی و هدفمندی درست یارانه‌ها سبب اشتغالزایی و کاهش گرایش به مواد مخدر در کشور می‌ شود.
وی ادامه داد: دولت با حذف یارانه افراد پردرآمد می‌ تواند این بودجه را تامین کند و در جهت فقرزدایی و پیشگیری از ناهنجاری ‌های اجتماعی همچون اعتیاد گام بردارد، همچنین حذف یارانه این افراد می‌تواند در بخش تولید بکار گرفته شود و این مسئله اشتغالزایی را به همراه خواهد داشت.
این نماینده مجلس تصریح کرد: در صورتی که دولت و مجلس عزم جدی داشته باشند و سدی را مقابل فرارهای مالیاتی ایجاد سازند فقر در بازه زمانی کوتاه ریشه کن خواهد شده و بهداشت روانی افراد مد نظر قرار می‌گیرد بنابراین با توجه به بهداشت روان افراد با اشتغال زایی می‌تواند از اعتیاد پیشگیری کرد و حتی جهت مبارزه و درمان آن گام برداشت.
وی اظهار داشت: اعتیاد نوعی بیماری بوده که به دلیل برخی سرخوردگی‌ها و مشکلات در افراد ایجاد می‌شود و هرچند که برخی نیز از تفنن و تنوع طلبی به این کار سوق یافته اند ولی در این افراد نیز سرخوردگی‌های درونی سبب بروز این معضل در آنها شده است.
وی با تاکید بر اینکه فقرزدایی و اشتغال دو اصل اساسی برای مبارزه با اعتیاد است، افزود: بیکاری باید رفع و مشکلات اقتصادی نیز کاهش یابد تا آرامش برای افراد بیشتر شده و گرایش به سمت مواد مخدر به دلیل در هم تنیدگی های روانی ایجاد نشود چون اعتیاد بیماری خانمان سوزی است که بر خلاف سایر بیماری‌ها علاوه بر اینکه به بیمار آسیب وارد کرده بلکه سبب عوارض مخربی برای خانواده بیمار و جامعه می‌شود.
نماینده مردم گناباد و گجستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر رویکرد مطلوبی بوده که باید همه افراد جامعه نسبت به آن عنایت ویژه‌ای داشته باشند و یک عزم ملی شکل گیرد تا بتوان با علل و ریشه‌های اعتیاد مبارزه کرد.
رجایی باغ سیایی اضافه کرد: بسیاری از کشورهای جهان به این موضوع توجه داشته و برای افرادی که توان کار نداشته بودجه ای را اختصاص داده و برای افرادی که اشتغال ندارند نیز تا زمان بدست آوردن کسب مناسب با آنها همکاری کرده و مانع از رنجش آنها در فقر و بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شوند.
رجایی باغ سیایی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همت جهادی همه مسئولان، توجه و فرهنگ سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در میان مردم بتوانیم شاهد کاهش اعتیاد در کشور و مبارزه گسترده با پدیده شوم اعتیاد باشیم.
براساس آمار ستاد مبارزه با موادمخدر یک میلیون و 325 هزار نفر در کشور درگیر مصرف موادمخدر هستند.
اجتمام**7268 ** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده