ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اظهار نگرانی معاون استاندار از 260 هزار بی سواد در گلستان

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از استانداری گلستان، علی اصغر طهماسبی در اولین نشست شورای نهضت سوادآموزی استان در سال 95 بر آسیب شناسی این مساله و یافتن راهکاری برای سوادآموزی این افراد تاکید کرد.
وی در این زمینه استفاده از ظرفیت دهیاری ها و شوراهای روستایی را در شناسایی افراد بی سواد مهم بیان کرد وافزود: باید همه ظرفیت و توانمندی ها بکارگیری شود تا به جامعه هدف دقیق تری به لحاظ آماری برسیم.
معاون استاندار گلستان در ادامه نقش باسوادی را در کاهش آمار آسیب های اجتماعی چشمگیر دانست و اضافه کرد: از صدا و سیما انتظار داریم در بحث فرهنگ سازی سواد آموزی جدی تر ورود کرده و با ساخت برنامه های مرتبط با این موضوع کمک حال آموزش و پرورش استان باشد.
وی افزود: امیدواریم با یک همکاری جمعی و با استفاده از تمام ظرفیت ها و امکاناتی که در استان وجود دارد بحث بی سوادی در گلستان ریشه کن شود.
به گفته معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گلستان، سوادآموزی در کم کردن آسیب های اجتماعی نیز موثر است و آسیب در جامعه وقتی شروع می شود که دانش آموزی ترک تحصیل کند.
استان گلستان افزون بر یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت دارد که از اقوام مختلف بوده ودر 29 شهر و یکهزار و هشت روستا زندگی می کنند.
در سال تحصیلی جاری افزون بر 300هزار دانش آموز در مدارس استان مشغول فراگیری علم ودانش هستند.

*اعتیاد باعث تمام آسیب های اجتماعی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در نشست کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز گفت: طلاق، حاشیه نشینی، سرقت و بسیاری از آسیب های اجتماعی دیگر مولود اعتیاد و مواد مخدر است.
طهماسبی افزود: مبارزه پیگیر با مواد مخدر از سال گذشته، دستور کار اول در حوزه امنیتی و اجتماعی استان است.
وی ادامه داد: در سند جامع امنیتی استان نیز وظیفه مندی دستگاه هایی که در امر مبارزه نقش آفرین هستند مشخص و تعریف شده است.
معاون استاندار گلستان اضافه کرد: موضوع مواد مخدر با مباحث امنیتی پیوند خورده و چنانچه کار مبارزه را در حاشیه دیگر کارها قرار دهیم جمعیت معتادین و قربانیان سوء مصرف مواد روز به روز بیشتر خواهد شد و از طرفی امنیت جامعه به مخاطره خواهد افتاد.
وی تصریح کرد: در سالهای اخیر به دلیل شیوع مواد مخدر صنعتی و با کاهش سن اعتیاد زنگ خطر جدی به صدا در آمده است، از اینرو باید با تقویت اتاق فکر و با بکارگیری تمام داشته ها و ظرفیت ها در امر پیشگیری و مبارزه پای کار بیاییم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان همچنین گفت: در سال های اخیر مردم و سازمانهای مردم نهاد به عنوان یک بازوی پرتوان در کنار دولت در امر پیشگیری، مبارزه و درمان سهیم هستند وی نیاز به حمایت های بیشتر دارند.
1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده