ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واکنش همیلتون و رزبرگ به فاجعه‌ای که برای مرسدس ساختند

همیلتون و رزبرگ هر یک از رانندگان تیم فرمول یک فراری مرسدس خودشان از اتهام رقم زدن اتفاقی که منجر به خروج تیمش‌شان از گرندپری اسپانیا شد، تبرئه کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز گذشته (یکشنبه) در گرندپری اسپانیا اتفاقی رخ داد که به اعتبار تیم فرمول یک مرسدس، ضربه بزرگی زد. لوئیز همیلتون و نیکو رزبرگ، دو راننده تیم مرسدس در سومین پیچ از اولین دور گرندپری اسپانیا با یکدیگر برخورد شدیدی داشتند. در واقع این لوئیز همیلتون بود که از پشت سر به رزبرگ نزدیک شد و با ضربه‌ای که به او زد، منجر شد که هر دو راننده از مسابقه خارج شوند.

همیلتون مسابقه را از خط پایان شروع کرد اما در همان پیچ نخست رزبرگ از او سبقت گرفت. در پیچ سوم همیلتون برای پس گرفتن جایگاه اولیه‌اش از رزبرگ تلاش کرد اما برخورد بال جلوی خودرویش با چرخ عقب خودروی رزبرگ زمانی که راننده آلمانی مرسدس هنوز در پیست بود، هر دو راننده را منحرف کرد.

طبق قوانین فرمول یک، رانند‌ه‌ای که می‌خواهد از جایگاهش دفاع کند و باید به اندازه عرض یک خودرو فضای حرکت برای راننده سبقت گیرنده باقی بگذارد اگر بخشی قابل توجهی از خودروی راننده سبقت گیرنده به خودروی او رسیده باشد. طبق اعلام داوران مسابقه خودروی همیلتون هم زمانی با خودروی رزبرگ برخورد کرده که بخشی قابل توجهی از خودرویش قبل از برخورد دو راننده به خودروی رزبرگ سیده بود و به همین دلیل هیچ از دو راننده مستوجب جریمه شناخته نشدند چرا که حرکت رزبرگ برای دفاع از جایگاهش هم قابل قبول محسوب شده است.

همیلتون پس از مسابقه گفت: من از تیم عذرخواهی کردم به خاطر اینکه نشد مسابقه را به پایان برسانم. چنین اتفاقی هر زمانی که رخ دهد، تجربه تلخی است. من دیدم که فضای خالی برای حرکت من وجود دارد و به آن طرف رفتم. من بین خودم و نیکو فضای زیادی دیدم و تلاش کردم که تصادف نکنم.

رزبرگ اما درباره اتفاقی که افتاد نظر دیگری داشت. او گفت: من دیدم که لوئیز دارد نزدیک می‌شود و به همین دلیل تلاش کردم در سریع‌ترین زمان ممکن راه او را ببندم تا مطمئن شوم که می‌فهمد دیگر فضایی نمانده است. با این حال او باز هم به حرکتش ادامه داد و مرا واقعاً متعجب کرد. بعد از آن هم هر دوی ما در شن‌‌ها بودیم.

اتفاقی که نگذاشت همیلتون و رزبرگ مسابقه را به پایان برسانند بدان معناست که همیلتون با 43 امتیاز پشت سر رزبرگ در کورس قهرمانی این فصل از رقابت‌های فرمول یک خواهد ماند آن هم در شرایطی که در 16 گرندپری باقی مانده تا پایان فصل هر یک از رانندگان حداکثر می‌توانند 400 امتیاز کسب کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده