ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمار: نکاتی کلیدی از لیگِ برتری که گذشت

۱-لستر با ۱۰ امتیاز اختلافِ نسبت به آرسنال قهرمان شد. در تاریخِ لیگ برتر تنها ۴ بار قهرمان فاصله‌یِ بیشتری با تیمِ دوم داشته است: منچستر یونایتد در فصلِ ۱۹۹۹-۲۰۰۰ (۱۸ امتیاز اختلاف)، چلسی ۲۰۰۴-۲۰۰۵ (۱۲)، آرسنال و منچستر یونایتد در فصولِ ۲۰۰۳-۲۰۰۴ و ۲۰۱۲-۲۰۱۳ (۱۱).

۲-لستر از فصلِ ۲۰۰۶-۲۰۰۷ بدین سو پایین‌ترین میانگینِ مالیکتِ توپ بینِ قهرمانانِ لیگِ برتر را داشت (۴۲.۴).

۳-وز مورگان لقبِ سومین بازیکن (غیر از دروازه‌بان‌ها) در تاریخِ لیگ برتر را گرفت که در فصلی که تیمش قهرمان شده تمامِ دقایق را بازی کرده است. پیش از او گری پالیستر در فصلِ ۱۹۹۲-۱۹۹۳ و جان تری در فصلِ ۲۰۱۴-۲۰۱۵ به این افتخار رسیده بودند.

۴-جیمی واردی بدل به اولین بازیکنِ تاریخِ لیگ برتر شد که در ۱۱ بازیِ پیاپی در یک فصل گل زده است. پیش از واردی رود ون نیستلروی با گلزنی در ۱۰ بازیِ پیاپی رکورددار بود.

۵-سرخیو آگوئرو این فصل در بازی مقابلِ نیوکاسل صدمین گلش در لیگِ برتر را زد. آگوئرو با تنها ۱۴۷ بازی به این مرز رسید. از این منظر تنها آلن شیرر در تاریخِ لیگِ برتر بالاتر از آگوئرو قرار می‌گیرد (۱۰۰ گل در ۱۲۴ بازی).

۶-مسوت اوزیل این فصل ۱۴۶ موقعیتِ گلزنی برایِ آرسنال ایجاد کرد. این رکورد از فصلِ ۲۰۰۳-۲۰۰۴ بدین سو بالاترین بود. اوزیل با ۱۹ پاسِ گل بعد از تیری آنری (۲۰ پاسِ گل در فصلِ ۲۰۰۲-۲۰۰۳) بیشترین پاسِ گل در یک فصل از تاریخِ لیگ برتر را خلق کرد.

۷-هری کین با زدنِ ۲۵ گل، بعد از فصلِ ۱۹۹۹-۲۰۰۰ (کوین فیلیپس) لقبِ اولین آقایِ گلِ انگلیسیِ لیگِ برتر را گرفت. در تاریخِ لیگِ برتر هیچ بازیکنی به اندازه‌یِ کین در یک فصل برایِ تاتنهام گل نزده است.

۸-چلسیِ مورینیو این فصل قبل از اخراجش به ۹ تیمِ مختلف در لیگ باخت، درست به اندازه‌یِ سه سال و چند بازی‌ای که در دورانِ اولِ حضورِ مورینیو باخته بود.

۹-چلسیِ گاس هیدینک، بعد از اخراجِ مورینیو ۱۵ بازیِ پیاپی بدونِ شکست (۷ برد، ۸ مساوی) را پشتِ سرگذاشت که رکوردِ این فصلِ لیگ به حساب می‌آید.

۱۰-وقتی مارکوس رشفورد دروازه‌یِ آرسنال را در اولین حضورش در لیگِ برتر ۲ بار باز کرد ۱۸ سال و ۱۲۰ روز داشت. درست همسنِ وین رونی وقتی برایِ اولین بار ۲ گل در یک بازیِ لیگِ برتر زد. در ضمن رشفورد لقبِ جوان‌ترین گلزنِ تاریخِ داربیِ منچستر را هم به خودش اختصاص داد (۱۸ سال ۱۴۱ روز).

۱۱-آرسنال این فصل با اینکه در پایانِ ژانویه صدرنشین بود، قهرمانی را از دست داد. در تاریخِ لیگِ برتر تنها یک بار این اتفاق افتاده بود (منچستر یونایتد در فصلِ ۲۰۰۳-۲۰۰۴). اما آرسنال این فصل برایِ اولین بار از فصلِ ۲۰۰۴-۲۰۰۵ بدین سو موفق شد به مقامِ دوم برسد.

۱۲-وین رونی این فصل رکوردِ بیشترین گل برایِ یک باشگاه در تاریخِ لیگِ برتر را به نامِ خودش ثبت کرد و با ۱۷۷ گل از تیری آنریِ ۱۷۵ گذشت.

۱۳-پتر چک در ماهِ دسامبر رکوردِ بیشترین کلین شیت برایِ یک دروازه‌بان در تاریخِ لیگِ برتر را شکست. چک تا پایانِ فصل به مجموعِ ۱۷۸ کلین شیت رسید. رکوردِ پیشین در اختیار دیوید جیمز بود (۱۶۹).

۱۴-منچستر یونایتد در اکتبر در بازیِ مقابلِ آرسنال در ۲۰ دقیقه‌یِ اول ۳ گل خورد. این اتفاقی بی سابقه در تاریخِ لیگِ برتر برایِ یونایتد بود.

۱۵-چلسی به عنوانِ مدافعِ عنوانِ قهرمانی فصل را با ۵۰ امتیاز به پایان برد. این بدترین دفاع از قهرمانی از فصلِ ۱۹۷۰-۱۹۷۱ بدین سو بود (اورتون با ۴۹ امتیاز، البته با تبدیلِ بردها به ۳ امتیاز به جایِ ۲ امتیاز).

[ منبع این خبر سایت الف-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X