ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رونق حوزه گردشگری در قزوین نیازمند طرح جامع بافت تاریخی است

عباس ظاهری در گفتگو با خبرنگار مهر احیای بافت تاریخی و فرهنگی شهر را یکی از مهمترین راههای جذب گردشگر برشمرد و گفت: گردشگران برای تماشای بافت ها و بناهای تاریخی و میراثی به هر شهر و کشوری قدم می‌گذارند، چراکه جذابیت و زیبایی اینگونه بناها در مقایسه با ساختمانهایی که به تازگی احداث می‌شوند، بسیار ارزشمندتر است.

وی افزود: بافت مرکزی و تاریخی قزوین که بناهایی همچون مسجد النبی، مدرسه صالحیه، مسجد جامع، چهار انبیاء، بازار، مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه، دولتخانه، آب انبارها و دیگر بناهای تاریخی متعدد را در خود جای داده از زمینه مساعدی برای جذب گردشگران برخوردار است.

ظاهری بیان کرد: برای اینکه شاهد جمعیت کثیری از گردشگران در این محدوده تاریخی ارزشمند باشیم، ضمن اینکه حفظ و احیای آنها را در دستور کار قرار می‌دهیم، باید زیرساختها و خدمات مناسب را برای گردشگران فراهم آوریم.

این عضو شورا با تأکید بر اینکه تدوین و اجرای طرح های بالادستی نقشه راه مناسبی برای رونق گردشگری به شمار خواهد آمد، گفت: به عنوان نمونه طرح تفصیلی ازجمله اسناد بالادستی است که اگر به طور کامل و جامع تدوین شده باشد، برای تمامی حوزه‌ها و ازجمله گردشگری حرفی برای گفتن دارد.

ظاهری خاطرنشان کرد: در کنار اینها ممکن است طرح جامع گردشگری و یا طرح جامع بافت تاریخی برای شهر تدوین شود که اگر این طرح‌ها همخوانی مناسبی با طرح های بالادستی همچون طرح تفصیلی و یا طرح جامع داشته باشند، موفق تر عمل خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به بازدیدی که اعضای شورا و کمیسیون شهرسازی به همراه مدیرعامل سازمان زیباسازی و مشاور طرح از سطح گاراژهای خیابان امام خمینی(ره) به عمل آوردند، اظهارداشت: تدوین و اجرای طرح مناسب برای گاراژهایی که در محدوده میراثی قرار دارند، یکی از نکات مهمی است که در آینده به جذب گردشگر کمک می‌کند.

این عضو شورا از سوی دیگر زمانی تدوین طرح مناسب برای گاراژها را قابل اجرا دانست که بر اساس طرح های بالادستی تهیه شده باشد.

به گفته ظاهری در حالت کلی باید طرحی را با استفاده از توان مشاوران و کارشناسان تدوین کرد که صرفه و صلاح شهر را به همراه داشته باشد و ضمن اینکه منفعت مالکین گاراژها نیز تأمین شود، کاربری‌های فرهنگی و اقتصادی داشته باشد و جذابیت های لازم را برای شهروندان و به ویژه گردشگران ایجاد کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده