ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

به‌ دنبال اقتصادی کردن بخش کشاورزی کرمانشاه هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، خسرو شهبازی در جلسه ستاد زراعت سازمان که با حضور مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و مدیران بخش کشاورزی برگزار شد، با اشاره به اینکه تناوب زراعی در افزایش عملکرد محصولاتی مثل گندم تاثیرگذار است، افزود: رعایت تناوب می‌تواند رشد علف‌های هرز در مزارع را کاهش دهد.

شهبازی با بیان اینکه در سال جاری نزولات جوی خوبی در سطح منطقه داشتیم، خاطرنشان کرد: در این شرایط شیوع زنگ زرد می‌تواند مخرب باشد و لازم است هرجا که لکه‌هایی از زنگ مشاهده شد، به سرعت با آن مبارزه شود.

وی با اشاره به اینکه سن مضر غلات نیز می‌تواند خسارت جبران ناپذیری را به زراعت غلات وارد کند، تصریح کرد: حتما باید بازدیدها به صورت مستمر انجام گیرد، زیرا وجود سن در مزارع باعث کاهش عملکرد محصول می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: اکنون بهترین زمان مناسب برای مبارزه با علف‌های هرز است، لذا شناسایی مزارعی که علف‌هرز دارند باید انجام و در صورت نیاز سم پاشی صورت گیرد.

شهبازی در ادامه با اشاره به اینکه برای خرید گندم از کشاورزان مناطق گرمسیری سیلوهای بخش خصوصی، دولتی و تعاون روستایی در نظر گرفته شده افزود: لازم  است اسامی کشاورزان، سطح زیر کشت و میزان عملکرد آنها به طور کامل توسط مدیریت جهاد شهرستان‌ها جمع آوری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه به دنبال اقتصادی کردن بخش کشاورزی هستیم خاطرنشان کرد: کشت بعضی از محصولات زراعی را از بهاره به کشت پاییزه انتقال داده‌ایم تا بتوان مصرف آب را کاهش دهیم.

وی ترویج کشت نشائی را با اهمیت دانست و تصریح کرد: در کشت محصولاتی همچون ذرت و چغندرقند به دنبال این هستیم که روش کشت نشائی را گسترش دهیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده