ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استان البرز با کمبود ۸هزار کلاس درس مواجه است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا اسپرورین در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان البرز  که ظهر دوشنبه در موسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر برگزار شد، اظهار کرد: استان البرز در سال گذشته نخستین استان در جذب کمک ها و در بخش تحقق کمک هایی که خیرین مدرسه ساز ارائه دادند، موفق به کسب رتبه سوم در سطح کشور شد.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز در تمامی شهرستان ها و نواحی آموزش و پرورش برای برداشتن باری از دوش آموزش و پرورش تلاش کردند، افزود: استان البرز بیش از ۸ هزار کلاس درس کم دارد و این فاجعه محسوب می شود.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز تصریح کرد: این در حالی است که البرز دارای بالاترین درصد افزایش دانش آموزی در سطح کشور بوده و سالانه ۱۲ هزار دانش آموز در این استان افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در استان البرز سالانه ۴۰۰ کلاس علاوه بر کمبود ۸ هزار کلاس نیاز است، گفت: برای پیشرفت و توسعه استان و ایجاد آینده ای مناسب برای فرزندان باید دست به دست یکدیگر دهیم و این کمک همه را می طلبد.

اسپرورین با بیان اینکه ۲۷  پروژه مدرسه خیرساز در استان البرز در حال احداث است، خاطرنشان کرد: ۸ پروژه تا مهرماه امسال به آموزش و پرورش تحویل داده می شود و مابقی نیز تا پایان سال آماده بهره برداری است.

وی با اشاره به روند صعودی مشارکت خیرین در مدرسه سازی در استان البرز، افزود: این رقم در سال ۹۱ حدود ۱۳ میلیارد تومان، در سال ۹۲ حدود ۱۷ میلیارد، سال ۹۴ مبلغ ۲۱ میلیارد و در سال گذشته این رقم به ۲۶ میلیارد تومان رسید.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز با تاکید بر لزوم اشاعه این فرهنگ در سطح شهر، بیان کرد: این کمک می تواند در حد خرید یک نیمکت و یا ساخت یک کلاس باشد که ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان هزینه در بردارد.

وی تاکید کرد: امید است با مساعدت و کمک خیرین مدرسه ساز، استان البرز در سال جاری نیز نخستین رتبه را در این حوزه در سطح کشور کسب کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده