ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جایگاهی که نیازمندتوجه مدیران استدغدغه ارتقای جایگاه روابط عمومی

به گزارش خبرنگار مهر، ۲۷ اردیبهشت ماه به عنوان روز روابط عمومی و ارتباطات نامگذاری شده، روزی که فرصت مناسبی است تا از فعالان حوزه روابط عمومی تقدیر و تشکر شود.

روابط عمومی یکی از بخش های مهم هر سازمانی است که نقش بی بدیلی را در موفقیت هر نهاد و ارگانی در رسیدن به اهداف خود ایفا می کند.

در این میان برخی از مسئولان روابط عمومی با درک اهمیت این موضوع، ارتباط موثری را با اصحاب رسانه و خبرنگاران در طول سال داشته و کارنامه عملکردی مسئولان را برای اطلاع مردم منتشر می کنند اما در نقطه مقابل برخی از مسئولان روابط عمومی نیز با توجه به تخصصی بودن این جایگاه، ارتباط موثری را با جامعه خبری و مردم برقرار نکرده و نتوانسته اند به اهداف از پیش تعیین شده برسند.

قطعا توجه جدی تر به جایگاه روابط عمومی ها به عنوان یک دغدغه جدی از سوی فعالان این حوزه مطرح است و باید نگاه و نگرش برخی از مدیران سازمان ها و نهادها به جایگاه روابط عمومی تغییر کند.

قطعا توجه جدی به جایگاه روابط عمومی، زمینه موفقیت هر سازمان  ونهادی را در نیل به اهداف از پیش تعیین شده تقویت خواهد کرد.

روابط عمومی  آیینه تمام نمای هر ارگان و نهادی است

مدیر روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن تبریک روز روابط عمومی اظهار داشت: روابط عمومی  آیینه تمام نمای هر ارگان و نهادی است.

رضا مهابادی افزود: فعالیت ادارات و نهادها در حوزه های مختلف و خدماتی که از سوی دستگاه های دولتی و غیردولتی ارائه می گردد، از طریق روابط عمومی به مردم منتقل می شود.

مهابادی ادامه داد:  روابط عمومی ادارات و نهادهای مختلف می توانند به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان، دغدغه ها و پیشنهادات و انتقادات شهروندان را به مدیران انتقال دهند تا برای حل آن چاره اندیشی شود.

وی بیان داشت: در حقیقت، روابط عمومی به عنوان حلقه اتصال مردم و مسئولان عمل می کند و نقش به سزایی در تعیین افکار مردم درباره عملکرد دستگاه های مختلف خواهد داشت.

روابط عمومی ها در آشنایی مسئولان با مشکلات و دغدغه های مردم تأثیرگذار هستند

محمد صمدی مسئول روابط عمومی شهرداری ورامین نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعامل روابط عمومی ها با اصحاب رسانه و خبرنگاران برای انتقال دستاوردهای نهادهای مختلف بسیار مهم است.

وی افزود: اگر روابط عمومی ادارات مختلف فعال نبوده و اطلاع رسانی لازم درباره خدمات انجام شده به مردم را ندهند، موجب دلسردی و کاهش دلبستگی مردم خواهد شد.

صمدی ادامه داد: روابط عمومی ها در آشنایی مسئولان با مشکلات و دغدغه های مردم تأثیرگذار هستند و باید به رسالت خود در این زمینه عمل کنند.

مسئول روابط عمومی شهرداری ورامین اضافه کرد: روابط عمومی ها دارای کارکردهای فراوانی هستند و اگر مسئولان روابط عمومی نسبت به جایگاه خود تخصص لازم را داشته باشند، می توانند موفقیت های فراوانی را برای اداره و نهاد خود کسب کنند.

به  هر ترتیب روابط عمومی ادارات و نهادهای مختلف باید با توجه به رسالت خطیر خود در این عرصه، به نقش مهم خود در برقراری ارتباط دو سویه بین مردم و مسئولان عمل کنند که این امر برکات فراوانی را به همراه خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X