ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کارگردان انیمیشن: عشایر همزیستی مناسبی با طببعت خشن دارند

کارگردان انیمیشن: عشایر همزیستی مناسبی با طببعت خشن دارند فرهنگ > سینما -
کارگردان انیمیشن کودکان کویر با بیان اینکه مردم عشایر و روستایی رابطه خوبی با طبیعت خشن دارند، گفت: این مردم همزیستی مناسبی با طبیعت داشته اند و باید الگویی برای مردم شهر باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، درباره حضور دو اثر انیمشین مستند «کودکان کویر» و «کودکان دشت» که در جشنواره حضور دارند، اظهار کرد: کودکان دشت درباره کوچ نشینان عشایر لرستان است و کودکان کویر نيز درباره مردم بلوچستان است.

وی با بيان اينكه زندگى مردمان روستايي و عشاير همواره برایم جذاب بوده است، ادامه داد: موضوع مهم براي من زندگی گذشته و روستایی مردم ایران در بین اقوام مختلف بود بنابراین از چند سال پیش تحقیقاتم در اين باره را شروع کردم.

اين انیماتور به همزيستي اقوام عشاير و روستايي ايران با طبيعت اشاره كرد و گفت: هر قسمت از اقیلم مختلف و مردمی که در كوه ها و روستاها زندگی می کردند، با محيط اطراف خود سازش و صلح داشتند.

رحيم زداه خاطرنشان كرد: موضوع اقوام همواره برایم جذاب بود هرچند بعضی از این مناطق جغرافیايي خیلی هم مهربان و سخاوتمند با مردم نيستند و در مقابل خشن هم هستند اما اقوام مختلف با آنها به خوبی زندگی می كنند.

این مستندساز درباره اکران عمومی آثارش، گفت: تکنیک كار من انیمشن است اما روایتم مستند و این نوع کار هنوز خیلی جا نیفتاده است بنابراین در اکران هم مشکلاتی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،وی با بيان اينكه بر خلاف انيميشن سازان، تهيه كنندگان از كار او استقبال كرده اند، افزود: مستند - انیمشین به شکل دیگر دیده شده است. يعني مستندي مي سازند كه در بخش هايي انيميشن هم دارد اما وقتی که از تکنیک انیمیشنی آمیخته با مستند استفاده مي شود، در اين صورت اثر از اول تا آخر انیمیشن است که بسیار هم دشوار است و در اين صورت شما قهرماني هم براي قصه خود نداريد.

رحيم زاده ادامه داد: با شرايط موجود و با توجه به اینکه اتفاق های خوبي در سال هاي اخير در جشنواره های داخلی و خارجی افتاده، کم کم پذیرش خوبی نسبت به اين نوع كار انجام می گیرد. البته اميدوارم درباره کارهای انیمیشین هم اکران های مستقل به وجود بیاید.

این انیماتور درباره برگزاري جشنواره فیلم سبز و تاثير اين جشنواره بر اصلاح رفتار نامناسب انسان با طبيعت نیز، گفت: از برگزاري اين جشنواره پس از چند سال خوشحال شدم. یکی از دغدغه هایم همیشه محيط زيست بوده و احساس می کردم چرا در بخش فرهنگی كار و اقدام اساسی نمی شود. محیط زیست کشور ما خيلي در معرض آسيب است.

كارگردان انيميشن كودكان دشت، خاطرنشان كرد: مردم ما هم نسبت به این موضوع و محيط زيست بی توجه هستند. وجود چنینی جشنواره هایی بسیار خوب است و توجه مردم هم جلب می شود.

58245

کلید واژه ها: انیمیشن - سینمای ایران -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده