آغاز طراحی لباس مشاغل با «کتابداران»

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، نخستین جشنواره لباس کتابداران را برگزار می‌کند.

حمید قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگ ایسنا درباره این جشنواره اظهار کرد: لباس مشاغل به‌عنوان گروه مخاطب عمده در کشور بسیار اهمیت دارد و در برنامه‌ریزی‌های ما مورد توجه قرار گرفته است.

دبیر کارگروه مد و لباس تأکید کرد: این آمادگی در کشور برای هر دستگاهی که در ضوابط اجرایی خودش پیش‌بینی لباس کارکنان را کرده است، وجود دارد که از طریق طراحی و تولید ایرانی در اختیار آن‌ها قرار گیرد. اولین همکاری مهم در حوزه لباس مشاغل با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شکل گرفت و به‌زودی فراخوان انتخاب بهترین لباس کتابداران منتشر می‌شود تا طراحان بتوانند در دو گروه زنان و مردان در دو نیمه اول و دوم سال، چهار دست لباس را طراحی کنند.

او ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم گام بلندی در این زمینه برداشته شود. بعد از این مسابقه و با توجه به انتخاب طرح‌های برتر، هفت هزار دست لباس در این زمینه تولید خواهد شد. امیدوارم شاهد موفقیت در حوزه‌های دیگر هم باشیم.

وی افزود: خوشبختانه در کشور جشنواره‌های مستقلی برای جریان سازی،‌ ایجاد باور و معرفی ظرفیت‌ها در حال برگزاری است. سال گذشته جشنواره لباس دانشجویی را داشتیم و امسال هم جشنواره لباس‌های ورزشی، مشاغل و دانش‌آموزی را برگزار می‌کنیم. اگر بتوانیم این اتفاق را به همه حوزه‌ها تعمیم دهیم فکر می‌کنم، ایجاد باور برای وجود این ظرفیت توسعه پیدا خواهد کرد.

روابط عمومی کارگروه مد و لباس نیز در این زمینه اعلام کرده است: نخستین جشنواره لباس کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف بهره‌گیری از هنر ارزشمند طراحی لباس در مشاغل مختلف و بویژه امور فرهنگی، ایجاد نشاط و تعامل بین مخاطبان، ارائه الگوهای نوین در لباس اسلامی و ایرانی، با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. جلسات کارشناسی نیز برای برنامه‌ریزی اولیه در نهاد کتابخانه‌های عمومی برگزار و اجرای کار نهایی شده است.

در این جشنواره علاوه بر داوران فنی که در چارچوب ضوابط فنی مد و لباس کشور اعلام نظر خواهند کرد، کتابداران نیز به‌عنوان استفاده‌کنندگان از لباس در داوری مشارکت خواهند داشت.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز طراحی لباس مشاغل با «کتابداران»» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-هنری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X