ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اجرای طرح تشدید کنترل معاینه فنی خودرو

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا از تشکیل اولین جلسه ستاد معاینه فنی خودرو این شهرستان خبر داد.

به گزارش سویس «محیط زییست» ایسنا، اسماعیل میرانزاده با اشاره به اینکه شهرستان پیشوا در حال حاضر دارای دو مرکز معاینه فنی خودرو سبک است، افزود: روز گذشته اولین جلسه ستاد معاینه فنی خودرو شهرستان در سال جاری به منظور بررسی وضعیت مراکز معاینه فنی شهرستان و طرح مباحث با حضور اعضای ستاد به مسئولیت شهردار پیشوا برگزار شد.

وی با اشاره به مصوبات جلسه اظهار کرد: مقرر شد جلسات ستاد معاینه فنی به صورت ماهیانه برگزار و کلیه اعضای ستاد به صورت سر زده از این مراکز در طول ماه بازدید کنند.

میرانزاده با بیان اینکه اجرای طرح تشدید کنترل معاینه فنی خودرو از دیگر مصوبات این جلسه بود، ادامه داد: دود و آلاینده‌های خروجی از اگزوز خودروها و کارخانجات معمولا با استانداردهایی که برای آنها در نظر گرفته شده، مطابقت ندارد ازین رو اصل معاینه فنی و کنترل زیست محیطی معرفی تا اطمینان حاصل شود که خودروها در حمل و نقل و کارخانجات در صنعت تا آنجا که ممکن است مقدار خروجی اگزوز و دودکش آنها با استانداردها مطابقت داشته باشد.

به گزارش سامات، وی تصریح کرد: گازهای خروجی از اگزوز و وسایل نقلیه جزو مهم‌ترین آلاینده‌های هوا بشمار می‌روند که به دلیل اثرات سمی این گازها باعث بروز مشکلات بهداشتی و تنفسی می‌شود و ازین رو با نظارت دوره‌ای بر عملکرد این مراکز می‌توان وضعیت کیفی هوا رو بهبود بخشید.

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده