ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تصویب 600میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای کارخانه سیمان مند دشتی

به گزارش ایرنا، سید حسین حسینی محمدی روزدوشنبه درنشست بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان بوشهر افزود: همچنین مقرر شده است سهامداران این شرکت نیز 300 میلیارد ریال سهم آورده خود را برای احداث این پروژه افزایش دهند.
وی اضافه کرد: این پروژه از مجموع 33 طرح ملی است و در بین پروژه های تولید سیمان کشور بیشترین پیشرفت را داشته است.
حسینی محمدی بیان کرد: پروژه متانول کاوه واقع در شهرستان دیر نیز هم اکنون مشکل قرار گرفتن در محدوده شهری دارد.
وی ادامه داد: چند سال پیش فرماندار وقت دیر محدوده این شهر را تغییر داد و همین امر سبب شد تا این پروژه که در زمان آغاز احداث در محدوده شهری نبود، هم اکنون در محدودی شهری قرار گیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه این پروژه در دست احداث است پرداخت جریمه به شهرداری در وضعیت سخت قرار دارد از این رو انتظار می رود یا تعامل سازنده برای برطرف این مشکل گام اساسی برداشته شود.
وی درارتباط با ساماندهی کارتهای بازرگانی گفت: پایش کارتهای بازرگانی آغاز شده و تاکنون 30 تا 40 کارت بازرگانی دراستان بوشهر باطل شده است.
حسینی محمدی ادامه داد: در این پایش کارتهای واگذاری و خرید و فروش شده باطل می شود تا از سواستفاده از آنها جلوگیری شود.
وی در ارتباط با بخش بازرگانی خارجی اظهارکرد: دراین بخش پیش بینی شده صادرات غیرنفتی کشور 10 میلیارد دلار افزایش یابد.
حسینی محمدی گفت: پیش بینی می شود با بهره برداری از واحدهای جدید پتروشیمی استان بوشهر تا پایان سال جاری 60 تا 70 درصد از این 10 میلیارد دلار در این استان محقق شود.
وی ادامه داد: انتظار می رود تا پایان سال جاری در بخشهای مختلف صنعت و معدن استان بوشهر 160 جواز تاسیس صادر شود.
عملیات اجرایی کارخانه به خوبی دردست اجراست وامید است تا پایان سال جاری این کارخانه به صورت کامل راه اندازی ووارد مدار تولید شود.
با راه اندازی کامل کارخانه روزانه سه هزارو 300 تن سیمان تولید وروانه بازارمصرف کشورمی شود و برای 300 نفربه صورت مستقیم وبیش ازدو هزارنفربه صورت غیرمستقیم فرصت شتغلی ایجاد خواهد شد.
7212/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده