ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مازندران وارث دو هزار و 240 طرح عمرانی نیمه تمام دولت گذشته

ایرج ولی پور روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این تعداد 94 درصد از طرح های عمرانی نیمه تمام استان را شامل می شود که در دولت هشت ساله قبلی کلنگ زنی شد.
وی تعداد طرح های عمرانی نیمه کاره استان را حدود دو هزار و 380 مورد اعلام کرد و گفت که این طرح ها به طور میانگین 40 درصد پیشرفیت فیزیکی دارند .
ولی پور گفت که 90 طرح عمرانی نیمه تمام مازندران ملی است که برای تکمیل آن پنج هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی اضافه کرد : برای تکمیل طرح های نیمه کاره استانی و ملی حدود 20 هزارمیلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که با محدودیت مالی ناشی از کاهش قیمت نفت ، تکمیل این پروژه حداقل بیش از یک دهه زمان می برد.
معاون مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت که شش درصد از طرح های نیمه کاره عمرانی استان در دولت تدبیر و امید به دلیل ضرورت توسعه ای کلنگ زنی شد که اعتبار مورد نیاز برای آن در ردیف بودجه پیش بینی و درموعد مقرر نیز به اتمام می رسد.
ولی پور افزود : طرح های عمرانی نیمه تمام استان در قالب 220 طرح، 50 برنامه و160 فصل دردست اجراست.
این مسوول مجموع بودجه عمرانی استانی و ملی استانی مصوب برای مازندران را از ردیف های مختلف بودجه برای سال 94 حدود پنج هزار و 800 میلیاردریال اعلام کرد.
به گفته وی به دلیل تنگناهای مالی ناشی از کاهش قیمت نفت تاکنون کمتر از 50 درصد از این اعتبار در اختیار استان قرار گرفته است.
** رشد اعتبارعمرانی و ملی مازندران در ردیف بودجه
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران مهم ترین رخداد بودجه ای برای استان را در دولت تدبیر و امید ، رشد اعتبارات عمرانی و ملی در ردیف بودجه اعلام کرد.
وی گفت که در بخش اعتبار عمرانی استانی در ردیف بودجه کشور سهم مازندران از مجموع اعتبارات 4.1 درصد بود که به 4.3 درصد افزایش یافت و این روند افزایش خوبی را در بخش بودجه عمرانی برای استان به دنبال داشت.
او اضافه کرد : همچنین در بخش اعتبارات ملی نیز سهم مازندران از 2.3 درصد کل بودجه کشوری به 4.2 درصد ارتقاء یافت که در این حوزه نیز نیز روند رو به رشدی را برای این استان در بودجه ملی شاهد بودیم.
ولی پور ارتقای سهم استان از بودجه عمرانی استانی و ملی را حاصل تغییر رویکرد مدیران ملی در دولت یازدهم نسبت به این استان دانست .
وی گفت : بسیاری از موضوع های هزینه بر در مازندران ماهیت ملی دارد و باید اعتباری که به آن تخصیص داده می شود نیز متناسب با کارکرد ملی باشد و در این بخش باید مدیران استانی با تعامل وزارتخانه ها و سازمان های متبوع و هماهنگی با نمایندگان مردم در مجلس ، سهم استانی را از بودجه ملی دریافت کنند.
مازندران با دو هزار و 300 هکتار مساحت ، هیجدهمین استان کشور از این لحاظ محسوب می شود.
این استان حدود سه میلیون و 200 هزار نفر جمعیت را در سه هزار روستا و 58 نقطه شهری جای داده است و سالانه پذیرایی بیش از 20 میلیون مسافر از اقصی نقاط ایران است.
6982/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده