ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۱۹طرح ایجاد تاسیسات گردشگری در استان سمنان اجرا می شود

به گزارش خبرنگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان سمنان، محمد طاهریان صبح دوشنبه در نشست روز جهانی موزه به میزبانی سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان، درباره طرح های زیرساختی این اداره کل، ابراز داشت: طرح های زیرساختی میراث فرهنگی با هدف ایجاد زیرساخت های جدید برای جذب بیشتر گردشگری با حجم سرمایه گذاری بیش از يك هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال با زیربنای بالغ بر ۱۴۳هزار مترمربع در حال اجرا هستند.

وی با بیان اینکه این پروژه ها ظرفیت خوبی را به زیرساخت های استان سمنان می افزایند، افزود: طرح های گردشگری ۶۰۴ اتاق و يك هزار و ۲۰۸ تخت به ظرفیت تاسیسات گردشگری استان می افزایند و زمینه اشتغال ۶۶۸ نفر را فراهم می‌کنند.

اعطای مجوز به ۲۰ طرح گردشگری در دست بررسی

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری میراث فرهنگی استان سمنان همچنین از صدور هفت فقره موافقت اصولی و تمدید چهار موافقت اصولی تاسیسات گردشگری در سال های ۹۳ و ۹۴ اشاره كرد و گفت: هشت طرح طی دو سال گذشته تاکنون برای دریافت تسهیلات از منابع داخلی بانک‌های استان معرفی شده اند.

طاهریان با بیان این که در حال حاضر بیش از ۲۰ طرح گردشگری در دست پیگیری قرار دارد، افزود: در صورت واگذاری اراضی و صدور مجوزهای لازم، تا پایان سال جاری سه پروژه دیگر نیز به تاسیسات در دست احداث افزوده مي شود.

وی ادامه داد: طی پنج سال گذشته، ميزان سرمایه گذاری در ایجاد تاسیسات گردشگری استان سمنان دو برابر افزایش یافته است و این خبر بسیار خوبی برای صنعت گردشگری به شمار می آید چرا که در این مدت سه واحد بزرگ گردشگری به بهره برداری رسیده و هفت واحد گردشگری اعم از هتل، اقامتگاه بوم گردی و سایر تاسیسات اقامتی و پذیرایی دردست بهره برداری قرار دارد.

بخش خصوصی در زمینه گردشگری فعال است

معاون برنامه ریزی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان با اشاره به طرح های تجهیزی در دست اقدام این اداره کل، گفت: اجرای گازرسانی به مجموعه گردشگری اقامتی انگورستانی، اجرای بخشی از مسیر دسترسی به پیغمبران سمنان، اجرای بخشی از شبکه آبرسانی به پیرخوشدر، برق‌رسانی به تنگه داستان مجن شاهرود و تکمیل کمپینگ‌های گردشگری زائرسرای بیارجمند و ایوانکی توسط این اداره کل در دست بررسی و اقدام است.

طاهریان با اشاره به ضرورت معرفی ظرفیت‌های استان سمنان برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی، توضیح داد: خوشبختانه برگزاری همایش سرمایه گذاری در اسفند ماه سال گذشته و ارائه ۱۰۰طرح مختلف از استان، ۱۶ عنوان فرصت در ۲۸ منطقه گردشگری را به سرمایه گذاران معرفی کرد و  بیش از ۲۲ تفاهم نامه با حجم سرمایه گذاری چهار هزار میلیارد ریال در این زمینه منعقد شد که این مهم نیز ظرفیت ویژه ای را برای استان به همراه می آورد.

وی افزود: در صورت تحقق زمینه‌های اجرایی این تفاهم ها و بهره برداری از تاسیسات گردشگری مورد تفاهم، زمينه اشتغال پايدار بیش از ۷۰۰ نفر فراهم مي شود که این مهم در مقایسه با ظرفيت يك هزار و ۵۰۰ نفری اقامت استان سمنان با حدود يك هزار تخت، آماری قابل توجه است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده