ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده سازمان ملل در یمن: گفت وگوهای یمن در کویت همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن ( سبا) ولد الشیخ در کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه مشترک گفت و گوی روسای هیات های یمنی با تاکید بر ضرورت کوتاه آمدن از برخی خواسته ها برای دستیابی به راه حل مسالمت آمیز گفت: طرف های یمنی نباید فرصت را از دست بدهند ٬ آن ها باید به فکر منافع عمومی ونجات یمن باشند زیرا تاریخ به کسی رحم نمی کند .
ولد الشیخ با انتقاد از برخی دامن زدن برخی رسانه ها به شایعه تعلیق گفت وگوها ٬ تاکید کرد گفت وگوهای صلح یمنی - یمنی همچنان در کویت ادامه دارد.
وی از رسانه ها خواست با عمل به وظایف حرفه ای خود ٬ از پخش شایعات بی اساس درباره گفت وگوهای یمن در کویت بپرهیزند.
فرستاده سازمان ملل با تاکید بر اینکه روزهای آینده برای یمن سرنوشت ساز است و سازمان ملل همه تلاش خود را برای موفقیت این گفت وگوها به کار خواهد بست ٬ از سیاستمداران خواست به اخبار رسانه های مغرض توجهی نکنند .
وی افزود: گفت وگوها در روزهای گذشته ٬ طی جلسات مشترک با روسای هیات ها در سه کمیته متوازی انجام شد.
ولد شیخ با اشاره به ارائه برخی پیشنهادها به هیات های شرکت کننده در این جلسات گفت: هدف از طرح این پیشنهاد ها ٬ نزدیک کردن دیدگاه ها واز بین بردن شکاف ها در کمیته سیاسی وجلسه عمومی است .
ولد الشیخ افزود: کمیته سیاسی با از سرگیری گفت وگوهای سیاسی وشنیدن خواسته های طرف ها ف به هریک از طرف های یمنی پیشنهادهایی در این زمینه ارائه کرد.
وی افزود: کمیته امنیتی نیز با بررسی گام ها وساز و کارهای مطلوب برای اقدام های امنیتی و از جمله عقب نشینی وتحویل سلاح ٬ به تجارب کشورهای دیگر در این زمینه اشاره کرد.
کمیته اسرا وبازداشت شدگان نیز در جلسه خود ٬ طرح اجرایی و برنامه کاری کوتاه مدت ودراز مدت برای آزادی زندانیان را تشریح کرد.
ولد الشیخ همچنین بهبود اوضاع امنیتی را فرصتی برای گسترش دامنه فعالیت سازمان های بشردوستانه در یمن دانست وگفت: بیش از 13 میلیون یمنی از کمک های ارائه شده استفاده می کنند.
ولد الشیخ با اشاره به راه اندازی مراکز امداد رسانی در شهرهای اب ، الحدیده، صعده ،صنعا وعدن ٬ از ارائه کمک های پزشکی وغذایی به نیازمندان یمنی خبر داد.
وی در خصوص کمیته نظارت بر آتش بس گفت: این کمیته با هماهنگی کمیته های محلی ٬ موارد نقض آتش بس را به هدف تامین ثبات امنیتی بدون قید وشرط رصد می کند.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته٬ حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده است تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک، شهید یا زخمی و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.
خاورم** 1453**2041**

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده