ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقابله با بحران پناهجویی به واکنش جهانی نیاز دارد

به گزارش تارنمای بی بی سی، گراندی در مصاحبه با این شبکه خبری انگلیسی گفت که کشورهای بیشتری باید به «تعداد معدودی از کشورهای میزبان» که فشار ناشی از چنین بحرانی را تحمل می کنند، کمک کنند.
وی افزود: پارسال کمتر از یک درصد از 20 میلیون پناهجو در کشورهای دیگری (به غیر از کشور میزبان) اسکان داده شدند.
گراندی این اظهارات را در جریان پخش برنامه زنده ای در شبکه بی بی سی که در آن چگونگی تاثیر دوران جابجایی های بی سابقه در شکل گیری جهان امروز بررسی می شود، مطرح کرد.
در این برنامه افرادی همچون «آنجلینا جولی» به عنوان نماینده ویژه کمیسیون عالی پناهجویان سازمان ملل و «ریچارد دیرلاو» رئیس سابق سازمان اطلاعات انگلیس مهمترین ایده های جدید درباره نگرش عمومی درباره توسعه اقتصادی، امنیتی و کمک بین المللی را ارائه خواهند داد.
گراندی که ژانویه (دی- بهمن 94) فعالیت خود را به عنوان کمیسیونر عالی امور پناهجویان آغاز کرد، گفت: ورود سوری ها به عنوان پناهجو حتی به شرق آسیا و کاراییب نشان داد که «پدیده مهاجرت تا چه اندازه جهانی شده است و از این رو به واکنشی جهانی نیاز دارد.»
وی افزود: فشار ناشی از چنین بحرانی اکنون بر دوش معدود کشورهایی است که میزبان صدها هزار پناهجوی هستند و این کشورها بطور معمول به مراکز درگیری و جنگ نزدیک هستند و فقط چند کشور کمک رسان متشکل از هفت یا هشت نفر 80 تا 90 درصد در تامین منابع مالی نقش دارند. کشورها باید در تحمل چنین فشار و کمک هایی شریک شوند، در غیر این صورت عدم توازان موجود، واکنش ها، مخالفت ها و بسته شدن مرزها را در پی خواهد داشت و ما در نهایت در مسوولیت خود در کمک به پناهجویان شکست خواهیم خورد.
گراندی خاطرنشان کرد، اسکان دوباره مهاجران مسیری است که باید با جسارت بیشتری طی شود بویژه با توجه به اینکه کمتر از 200 هزار نفر از جمعیت 20 میلیونی پناهجویان، البته صرف نظر از آوارگان داخلی، باید از سوی کشور دیگری اسکان داده شوند.
وی افزود: جابجایی جهانی که اکنون به 60 میلیون نفر رسیده است، به نوعی سرمایه گذاری و همکاری همگانی نیاز دارد. این عده به جز کسانی هستند که به دلایلی همچون کسب درامد و غیره مهاجرت می کنند.
این مقام سازمان ملل تصدیق کرد که خروج از این بحران به «مذاکرات طولانی و دشوار نیاز دارد و تصمیم برخی کشورها از جمله بستن مرزها و خودداری از پذیرش مهاجران کارامد نیست.
شبکه خبری بی بی سی با تهیه برنامه دیگری تحت عنوان «کودکان پناهجو را نجات دهید» خواستار تعهد جهانی بیشتر برای تضمین دسترسی کودکان پناهجو به مدارس است .
خبرنگار این شبکه خبری در گزارش جدید تحت عنوان «توافق جدید برای پناهجویان» اعلام کرد که فقط یک نفر از هر پنج کودک پناهجو در مدارس ثبت نام می کنند.
در این گزارش از دولت ها و سازمان های کمک رسان خواست چارچوب سیاسی جدیدی را تدوین کنند که از محرومیت کودکان از مدارس در بیشتر از یک ماه جلوگیری کند.
طبق گزارش بی بی سی، یک میلیون و 255هزار و 600 نفر فقط در سال 2015 در اتحادیه اروپا متقاضی پناهندگی بودند که در مقایسه با سال قبل از آن بیش از دو برابر شده است.
اداره آمار اروپا (یوروست) اعلام کرده سوری ها، عراقی ها و افغان ها در صدر متقاضیان هستند که بیش از یک سوم آنها آلمان را برای اقامت نهایی خود برگزیده اند.
اروپام**9158**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X