ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری همایش اطفای حریق با حضور هشت استان غرب کشور در همدان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان در این آیین گفت: اهمیت مراتع در موضوع محیط زیست و حیات بشر تعیین کننده و بسیار حساس است.
محمدرضا محمدی افزود: بخش قابل توجهی از مشکلات موجود در حوزه آب و خاک ناشی از بی توجهی به حفاظت از مراتع است که یکی از نمونه های آن آتش سوزی است که مراتع را تحت تاثیر قرار داده است .
وی ابراز امیدواری کرد که بتوان با فراهم کردن زمینه آموزش همگانی و جلب مشارکت جوامع محلی از دامنه این مشکلات و بحران ها کاست.
مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان یادآوری کرد: استان همدان دارای شش منطقه حفاظت شده معادل 3.2 مساحت استان و 12 منطقه شکار ممنوع معادل هشت درصد مساحت استان است.
محمدی اضافه کرد: گونه شاخص استان قوچ و میش ارمنی است ولی علاوه بر این دو گونه شاهد فراوانی کل و بز در برخی از مناطق این استان هیتسم.
وی گفت: چهار گونه دوزیست، 40 گونه پستاندار، 41 گونه خزنده، 181 گونه پرنده و 39 گونه ماهی در استان همدان شناسایی شده است.
وی افزود: یکهزار و 640 گونه گیاهای در استان شناسایی شده که با توجه به فراوانی ' گون پنبه ای' این گیاه بعنوان نماد گیاهی استان تعیین شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان همدان اظهار کرد: اصلی ترین موضوع در حوزه محیط زیست انسانی مدیریت پسماند است که بعلت سالها غفلت مشکلات زیادی در این بخش ایجاد شده است.
محمدی بیان کرد: با هماهنگی نظر مسئولان مرتبط ، وضعیت پنج نوع پسماند و نوع مواجهه با آنها از منظر برنامه ای مشخص شد بگونه ای که در مدیریت پسماند ویژه و عفونی پیشرفت هایی از نظر اجرایی حاصل شده است.
وی اضافه کرد: با توجه به شرایط طبیعی استان و نبود زمینه آلایندگی، استان همدان با موضوع آلودگی هوا مواجه نیست و همدان دارای بهترین کیفیت هوا است با این وجود دنبال حفظ وضعیت موجود هستیم.
وی با ذکر اینکه استان همدان به تبع کشور مشکلاتی در زمینه آب دارد گفت: یک هزار و 400 حلقه چاه غیر مجاز در همدان مسدود شده همچنین تلاشهایی برای مدیریت کشت گونه های آب بر صورت گرفته است.
همایش اطفای حریق در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست هشت استان غرب کشور با توجه به افزایش میزان آتش سوزی در این استانها با هدف برنامه ریزی برای کاهش آتش سوزی در همدان برگزار شد.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده