ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

موسویان : شبکه ملی فرهنگ نیاز به نوآوری دارد

به گزارش ایرنا سیدمرتضی موسویان روز دوشنبه در سومین نشست سالیانه مدیران مراکز و رابطان استانی شبکه ملی فرهنگ در دانشگاه کاشان اظهار کرد: فناوری اطلاعات در جهان روزبه روز درحال تحول است و در کشور ما هم نیاز به نوآوری مجدد دارد.
وی افزود: بیش از 20 هزار میلیارد ریال از سوی بخش دولتی و 120 هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در زیرساخت های فناوری اطلاعات در این دولت سرمایه گذاری شده است.
موسویان به پتانسیل 40 درصدی جمعیت جوان کشور اشاره کرد و افزود: 4.5 میلیون نفر از جمعیت کشور را دانشجویان تشکیل می دهند که 17 درصد آنان در حوزه کامپیوتر تحصیل می کنند که این پتانسیل را نباید نادیده ‌گرفت.
وی تاکید کرد: در قطب های اقتصادی ایران تغییر روند بازار به سمت خدمات است و سهم‌ اشتغال کشور در بخش فناوری اطلاعات 48 درصد است که با توجه به دو قطب دیگر صنعت و‌ کشاورزی این سهم باید افزایش یابد.
موسویان گفت: سهم فناوری اطلاعات در بازارهای جهانی 40 درصد است و انتظار می رود فناوری اطلاعات کشور‌ ما یک درصد از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهد که در این صورت باید به چهار برابر شرایط فعلی برسد.
وی توجه به محتوا در تولیدات دیجیتال را حایز اهمیت برشمرد و‌ گفت: در سال 95 بودجه خوبی برای فعالیت های شبکه مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اختصاص خواهد یافت.
وی خاطرنشان کرد: کسب و ‌کارهایی که از طریق ستاد شبکه ملی فرهنگ برنامه ریزی می شود، می تواند از سوی مدیران مراکز فناوری اطلاعات راهبردی شود.
موسویان گفت: بیش از 600 متقاضی در صف ایجاد کسب و‌کار در عرصه فناوری اطلاعات قرار دارند که مدیران مراکز می توانند از این تعداد لشکری برای خود بسازند.
وی پیاده سازی و بزرگ کردن ایده ها را از پتانسیل های شبکه دانست و افزود: به دنبال تشکیل اتحادیه ای هستیم که مدیران مراکز دیجیتال پیش قراولان آن باشند.
رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد: 2 هزار شغل در سال جاری از طرف شبکه ملی فرهنگ ایجاد شود.
موسویان به سهم شبکه در چشم انداز توسعه پایدار کشور اشاره کرد و ایجاد دسترسی به اطلاعات و دانش و شواهد علمی٬ امکان تبادل دانش٬ رشد مهارت های منابع انسانی و مساله یابی دقیق در زمینه موضوعاتی خاص و سیاستگذاری را از افق های این چشم انداز برشمرد.
وی عضویت مستقل اعضای شبکه را از مزیت ها برشمرد و ‌گفت: روابط میان اعضا از سلسله مراتب تبعیت نمی کند و اعضا برای کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کار از شبکه استفاده می کنند.
سومین نشست سالیانه آموزشی مدیران مراکز و‌ رابطین استانی شبکه ملی فرهنگ به منظور تبیین عملکرد یکسال گذشته و برنامه های سال جاری و ‌تبادل اطلاعات اعضا از 27 اردیبهشت به مدت سه روز در کاشان برگزار می شود.
3009/6021 /1484

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده