ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نقش بسيار مهم بانوان در توسعه گردشگری و صنایع دستی

نقش بسيار مهم بانوان در توسعه گردشگری و صنایع دستیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از خراسان رضوی، زارع صفت در نخستين گردهمايي مشاوران امور بانوان و خانواده ادارات ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سراسر كشور به ميزباني مشهد گفت: در جامعه ما حرمت به بانوان و توجه به نقش آنان همواره مطرح بوده و در جامعه اسلامي شاهد حضور موثر و مناسب بانوان در عرصه هاي مختلف هستيم.
وي گفت: بانوان بايد درعرصه هاي اجتماعي حضوري پررنگ ترداشته باشند چراكه در حال حاضر بسياري از كشورهاي دنيا بانوان ايراني را به عنوان الگوي خود در عرصه حضور در بخش هاي مختلف جامع مي دانند.
زارع صفت افزود: اگر بخواهيم به درستي به جايگاه زن و نقش بانوان در عرصه هاي مختلف اجتماعي اشاره كنيم بايد به كلام امام راحل(ره) رجوع كرد چرا كه بانوان در كلام بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي از جايگاهي رفيع و ارزشمند برخوردار بوده اند.
وي افزود: اين جايگاه رفيع در كلام مقام معظم رهبري نيز ديده مي شود و نگاه ایشان به بانوان، نگاهي عالي، مهم و تاثير گذار است.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي به نقش بانوان در دولت تدبير و اميد اشاره كرد و گفت: رئیس جمهور نيز در برنامه ريزي هاي خود به نقش و جايگاه بانوان توجه ويژه اي دارد و بانوان در برنامه ريزي هاي دولت تدبير و اميد از جايگاه ويژه اي برخوردار هستند.
اين مقام مسئول هم چنين به نقش بانوان در پيشبرد اهداف و ماموريت هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اشاره كرد و با توجه به حضور بانوان دراين سازمان گفت: بانوان در حوزه حفظ ميراث ناملموس، توليد و اشتغال از طريق توسعه و ترويج صنايع دستي و نيز توسعه گردشگري نقش بسيار مهمي دارند.
وي هم چنين به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري به عنوان "اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل" اشاره و خاطر نشان كرد: نقش زنان در ايجاد اشتغال، درآمد زايي و توليد بسيار تاثير گذار است و در اين ميان توجه به صنايع دستي مي تواند راهگشاي مشكل اشتغال باشد.
نخستین گردهمايي مشاوران امور بانوان ادارات ميراث فرهنگي سراسرکشور يك شنبه 26 ارديبهشت ماه جاري، با حضور احمدي زاده مشاور امور بانوان و خانواده رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، آناهيتا خلج اميرحسيني مدير كل توسعه منابع انساني سازمان ميراث فرهنگي و فرشته سلجوقي مدير كل امور بانوان اسانداري خراسان رضوي در مشهد مقدس برگزار شد.
انتهای پیام//


[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده