ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معامله پنهان اروپا با جنایتکاران جنگی برای متوقف کردن مهاجران

براساس تازه‌ترین گزارش، اتحادیه اروپا معامله محرمانه‌ای با مظنونان به جنایات جنگی در آفریقا داشته تا بتواند با کمک آنها جلوی مهاجرت‌ها از آفرقا به اروپا را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه آلمانی اشپیگل، گزارش شده که دیپلمات‌های اروپایی مشغول مذاکرات سری در خصوص برنامه‌های همکاری با دیکتاتورهای اطراف شاخ آفریقا از جمله جیبوتی، اریتره، اتیوپی و سومالی به منظور توقف سیل مهاجران به اروپا هستند.

نشست‌های اتحادیه اروپا در مارس سال جاری میلادی نخستین برنامه معین را برای ارائه 40 میلیون پوند به هشت کشور آفریقایی فراهم کرد.

این برنامه اقدام چند میلیونی اتحادیه اروپا برای منطقه آشوب زده آفریقا بودجه اضطراری را به هشت کشور از جمله سودان خواهد داد.

سودان بخشی از یک مسیر کلیدی برای آوارگان از اریتره، سومالی، جمهوری دموکراتیک کنگو و جمهوری آفریقای مرکزی محسوب می‌شود که از طریق آن به لیبی می‌روند و از آنجا خود را با قایق به اروپا می‌رسانند.

عمرالبشیر، رئیس جمهوری سودان که اواسط یک جنگ داخلی 21 ساله قدرت را تصرف کرد به سازماندهی جرائم جنگی و جنایت علیه بشریت متهم شده است.

دادگاه کیفری بین‌الملل حکم بازداشت عمرالبشیر را صادر کرده در حالیکه عفو بین‌الملل مدعی است سرویس مخفی سودان اعضای اپوزیسیون را شکنجه کرده است.

آمریکا همچنین سودان را به تامین حمایت مالی برای تروریست‌ها متهم می‌کند.

اسناد مربوط به این پروژه اتحادیه اروپا در آفریقا حاکی از آن است که اروپا می‌خواهد برای ثبت نام آوارگان دوربین، اسکنر و سرور برای دولت سودان فراهم کند، پلیس مرزی آن‌ها را آموزش دهد و با دو کمپ و مرکز بازداشت همکاری کند.

این در حالی است که در داخل اتحادیه اروپا همچنان نگرانی‌ها نسبت به نحوه استفاده از این تجهیزات مطرح می‌شود.

خطرات قید شده در این برنامه اقدام تاکید دارند که ممکن است تجهیزات تامین شده توسط صندوق اضطراری اتحادیه اروپا توسط دولت‌های سرکوب کننده برای سرکوب غیرنظامیان مورد سوء استفاده قرار گیرند.

نگرانی‌هایی نیز در خصوص اینکه عمرالبشیر چقدر آماده است تا علیه قاچاق چیان انسان وارد عمل شود وجود دارد چرا که دیده بان حقوق بشر مدعی است دولت سودان با شبکه‌های خلافکار همکاری دارد.

وزارت همکاری اقتصادی و توسعه آلمان تاکید کرد، این برنامه اقدام الزام آور است اما هنوز هیچ تصمیم مشخصی در خصوص اجرای آن اتخاذ نشده است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده