ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نطق حدادعادل با چاشنی گلایه از اصلاح‌طلبان:مدافعان سران فتنه بگویند چرابا تهمت تقلب،دشمن راشادکردند؟

نطق حدادعادل با چاشنی گلایه از اصلاح‌طلبان:مدافعان سران فتنه بگویند چرابا تهمت تقلب،دشمن راشادکردند؟ سیاست > مجلس - نماینده تهران به اصلاح طلبان وعده داد که اگر در پی حل مشکلات مردم باشند از حمایت اصولگرایان برخوردار خواهند بود.

به گزارش خبرآنلاين، امروز غلامعلي حدادعادل آخرين نطقش در پايان 16 سال نمايندگي را قرائت کرد. او از مردم به خاطر رايي که به او داده بودند، تشکر کرد و با قرائت اين شعر حافظ که «چگونه سر ز خجالت برآورم بر دوست، که خدمتی به سزا برنیامد از دستم» سخنانش را به پايان برد.

البته متن نطق اين نماينده اديب مجلس و عضو کميسيون فرهنگي، سرشار از گلايه‌هاي سياسي بود. گلايه‌هايي که بيشتر اصلاح طلبان را نشانه گرفته بود. به خاطر رفتارهاي انتخاباتي سال 88 و البته هشداري هم به آنها داشت که مجلس دهم را مجلس ششم نکنند.

حدادعادل در نطق امروز خود با بيان اينکه انتخابات مجلس دهم با پيروزي اصلاح طلبان و اصولگرايان در برخي شهرها به پايان رسيد، ادامه داد: مجلس دهم در چند روزآينده کارش را آغاز مي کند. اصولگرايان اگرچه از تهران به مجلس راه نيافتند اما به نتيجه اعلام شده از سوي مسئولان احترام گذاشتند و اگر اعتراضي داشتند از مراجع قانوني پيگيري کردند.

به گفته وي، انتخابات مثل ورزش است که با باخت يا پيروزي يک تيم تمام نمي شود و همچنان ادامه دارد. انتقال قدرت در طول تاريخ ايران همواره خونين و خشن بوده اما به برکت انقلاب اسلامي شاهد نهادنه شدن انتقال نرم قدرت از طريق مردم سالاري ديني هستيم.

اهم سخنان وي از اين قرار است:

*در فتنه 88 به نظام تهمت تقلب زده شد. تهمتي که هيچگاه اثبات نشد. معترضان به جاي تبعيت از قانون، دست به قشون کشي انتخاباتي و آتشبازي و خونريزي زدند و انتقال نرم قدرت و جمهوريت نظام را نشانه گرفته و از سوي دشمنان نظام تاييد شدند. اين رفتار نبايد فراموش شود و هر کس بخواهد از سران فتنه دفاع کند، بايد به اين سوال پاسخ دهد که چرا آنها با تهمت تقلب، دل دشمن را شاد کردند؟

*شگفتا که در اين کشور با جماعتي روبرو هستيم که هرگاه پيروز شوند انتخابات را سالم مي خوانند و هر بار شکست بخورند مدعي تقلب  در انتخابات مي شوند.

*منظور دولت از «اميد»، گشايش هاي اقتصادي و معيشتي حاصل از برجام بود. دولت هم برجام را برد-برد در رفع تحريم ها و احقاق حقوق ملت ايران قلمداد کرد. اما درباره مقصود آمريکايي ها و تلقي آنها از برد، چندان حرفي زده نشد. اين روزها با خلف وعده آمريکا به تدريج معلوم مي شود که منظور آنها از برد چيست. برد آنها، نفوذ در ايران و تغيير رفتار ايران در داخل کشور و منطقه است. آنها تصور مي کنند که برجام پل نفوذ و دخالت آنها در ايران است و مي خواهند ايران نوکر آمريکا شود.

*آمريکا انقدر گستاخ شده که به وزير خارجه ايران گلايه مي کند که چرا شهادت شهيد بدرالدين را تسليت گفته است!

*در برجام هر کس به آمريکايي ها اميد بسته باشد، نا اميد خواهد شد. اشک کباب موجب طغيان آتش است. اميدها بايد به ملت ايران باشد، راه حل مشکلات اقتصادي، اقتصاد مقاومتي است.

*اصلاح طلبان در مجلس دهم اگر بخواهند به جاي رفع مشکلات به حاشيه سازي سياسي بپردازند و فضاي مجلس را مثل مجلس ششم به فضاي جنجال و جدال لفظي بدل کنند، مردم را نااميد خواهند کرد. اما اگر با حفظ عزت ملت براي حل مشکلات مردم راه حل بيابند، مطمئن باشند که از حمايت اصولگرايان بهره خواهند برد. چرا که مرز بندي هاي جناحي در جايي که پاي منافع مردم وسط باشد، رنگ مي بازد.

*چنين رويکردي مي تواند اصولگرا و اصلاح طلب را دوشادوش يکديگر در مجلس دهم کنار همم قرار دهد. اگر دولت هم چنين عزمي داشته باشد، منجر به هماهنگي بيشتر دولت و مجلس مي شود.

2727

 

 

کلید واژه ها: انتخابات مجلس دهم - مجلس نهم - فتنه (حوادث پس از انتخابات خرداد88) - غلامعلی حداد عادل -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده