ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تکمیل طرح کریدور گردشگری کرمانشاه مورد توجه جدی باشد

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله درویش امیری پیش از ظهر امروز دوشنبه در مراسم معارفه مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با تبریک اعیاد شعبانیه، به نقش مهم و کرمانشاه در ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد.

وی کرمانشاه را یکی از مناطق اثرگذار در کشور و خصوصا دوران دفاع مقدس دانست و گفت: سرنوشت کشور و انقلاب در نتیجه تصمیم اشخاص اثرگذاری چون شهید اشرفی اصفهانی به عنوان امام جمعه کرمانشاه در برکناری رئس جمهور بی کفایت آن زمان یعنی بنی صدر رقم خورد.

درویش امیری در ادامه فرهنگ را حلقه اتصال سه بخش عنوان سازمان میراث دانست و افزود: ایرانیان از اولین مردمان متمدن بودند که در نتیجه همزیستی اقوام مختلف در کنار هم اتفاق افتاده است و این محصول همزیستی اقوام در کنار هم است.

معاون حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی گفت: افتخار ایرانیان این است که همه اقوام از لر، ترک، کرد و عجم و ... در تاسیس تمدن ایرانی از دیرباز مشارکت داشته و در سایه تمدن فرهنگی و ملی با هم زندگی کرده ایم.

درویش امیری افزود: از جمله اشتراکات سرود ملی ما است که تمام افراد با هر مذهب و قومیت در کنار هم بوده و به احترام آن برمی خیزند.

وی تصریح کرد: هم اکنون نیز همه ایرانیان در تکوین تمدن ایرانی کنار هم هستند و وجه اشتراک همه ایرانیان خداپرستی است.

خرده فرهنگ ها خود فرصت خوبی برای ترویج صنعت گردشگری است

درویش امیری عشق به اهل بیت (ع) را دیگر وجه اشتراک ایرانیان دانست که باعث تقدیم شهدای مدافع حرم شده و یا حتی یک ارمنی را نیز به دفاع از اهل بیت وا می دارد.

معاون حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی گفت: ما کشوری هستیم که در سطح کشورهای اسلامی رتبه اول مساجد را داریم و در عین حال کلیسای ارامنه را ثبت جهانی کردیم و همواره مسجد و کلیسا در کشور ما در کنار هم بوده و با هم زندگی کرده ایم.

درویش امیری اظهار داشت: ما علی رغم وجود خرده فرهنگ ها و اقوام ایرانی به خوبی کنار هم زندگی کردیم و این خرده فرهنگ ها خود فرصت خوبی برای ترویج صنعت گردشگری است.

وی با بیان اینکه اگر بتوانیم به خوبی فرهنگمان را معرفی کنیم می تواند سبب جذب گردشگران زیادی شود، افزود: ما محور گردشگری فرهنگی در جهان هستیم و با بهره گیری از این ظرفیت و معرفی ظرفیت های تاریخیمان در این زمینه در کنار فرهنگ های به جامانده تاکنون، جذب بالایی از گردشگران را داشته باشیم.

درویش امیری با اشاره به جاذبه هایی چون سیاه چادرهای عشایری، آن را ظرفیت خوبی برای گردشگران علاقه مند به این موضوع دانست که حاضرند هزینه زیادی را برای آن صرف کنند.

کویرها یک ظرفیت بی نظیر برای گردشگری محسوب می شوند

وی حتی ۲۰ روز گرمای بی نظیر در کویرهای خراسان را یک ظرفیت گردشگری دانست که بسیاری از اروپائیان علاقه مند به حضور در آن هستندو در نقطه مقابل نیز ما در همان زمان مناطقی را داریم که امکان اسکی در آن وجود دارد.

معاون حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی جاذبه های گردشگری ایران را بسیار بالا دانست و تصریح کرد: وجود این جاذبه ها برای کشور ما یک فرصت ارزشمند است.

درویش امیری صنعت گردشگری را بعد از انرژی و صنعت ماشینی سومین صنعت دنیا دانست و گفت: در سال ۲۰۱۵ بیش از ۶.۵ میلیارد دلار از صنعت گردشگری وجود دارد که ما در ایران کمتر از نیم درصد از این ظرفیت استفاده می کنیم.

وی ادامه داد: این ظرفیت بسیار بالایی است که نباید آن را با قلم زدن های اشتباه مسموم کنیم و گاهی قلم هایی می زنیم که فکر می کنیم درست است، چه بسا که اشتباه باشد.

معاون حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی بار دیگر اشاره ای به ظرفیت های استان کرمانشاه داشت که باید برای توسعه صنعت گردشگری از آن استفاده کرد.

بیشترین چالش در جابجایی ها مربوط به کرمانشاه بوده است

درویش امیری با تکریم از رشنو سرپرست سابق میراث فرهنگی استان کرمانشاه، گلایه درون سازمانی کرد و گفت: چرا همیشه باید در انتصابات این استان دوران سرپرستی را بگذرانیم؟

وی اظهار داشت: من در جابجایی های صورت گرفته در ۳۱ استان که نقش داشتم، بیشترین چالش در جابجایی ها را در استان کرمانشاه مشاهده کرده ام.

درویش امیری اظهار داشت: شما در استان، استانداری با سابقه مدیریت طولانی دارید که بنده بیش از ۲۰ سال است او را می شناسم که یکی از مدیران فهیم و فهمیده است که در تصمیم گیری، همه بخش ها را نگاه می کند.

معاون حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی گفت: اگر نظر کارشناسی یک استاندار فهیم این شد که بالایی، شایسته این مدیریت است و من هم با این سابقه طولانی تشخیص دادم، آیا غلط است و آن برادر که این کارشناسی و سابقه را ندارد درست می گوید؟

درویش امیری ادامه داد: من با این همه سابقه، غلط تشخیص می دهم و آن برادر با قلم فرسایی زهرآگینش که مطالب زهرآگین می نویسد درست تشخیص می دهد.

وی گفت: اجازه دهید برای معضل خانمان سوز بیکاری قدمی بردارند، فضا را آرام کنید و بگذارید داد و ستد اقتصادی اتفاق بیفتد.

درویش امیری ادام داد: برادر عزیز شما نگران مونوریل نباش که به طاقبستان آسیب می زند، طاقبستان صاحب دارد،‌ همان اتفاق که برای نقش جهان افتاد برای طاقبستان هم می افتد و گاهی این دلسوزی ها مانع می شود.

رازانی با نگاه دلسوزانه به استان کرمانشاه آمده است

وی با بیان اینکه نگاه ما به بیکاری جوانان، نگاه شرم آور است، گفت: رازانی با نگاه دلسوزانه به این استان آمده است و جایی که خدمت می کرد، ۵ برابر استانداری کرمانشاه حقوق می گرفت.

درویش امیری با بیان اینکه این قلم هاو هیاهو که در شبکه های اجتماعی راه می اندازیم فرصت خدمت را از بین می برد، افزود: ما به میراث فرهنگی و حفظ آن تاکید داریم اما عاشقانه به این موضوع نگاه می کنیم نه کاسبکارانه.

معاون حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد: رشنو ظرفیت خوبی برای میراث است و در سازمان همکاریش را با ما ادامه می دهد.

درویش امیری همچنین با تاکید بر اینکه ما سازمانی هستیم که باید در اقتصاد مقاومتی حرف اول را بزنیم، اظهار داشت: ایران با یک میلیون اثر تاریخی دارای بیشترین ظرفیت ها در این حوزه بوده و تنها گردشگری ما وابسته به خارج است که همه باید دست به دست هم داده و فرمان فرمانده کل قوا برای ۵ برابر کردن جذب گردشگری را محقق کنیم.

وی افزود: برای اجرای این فرمان همه کابینه دولت و همه سه قوه باید دست به دست هم بدهند و اگر این فرمان محقق شود، هم گردشگری و هم اقتصاد ما متحول می شود و هم اشتغال اتفاق می افتد و جوانان ما به جای قدم زدن در کنار خیابان و گرفتن ۴۵ هزار یارانه سرکار می روند.

مدیر کل جدید به تکمیل طرح کریدور گردشگری کرمانشاه توجه کند

درویش امیری از زحمات فعله گری و رشنو مدیر کل و سرپرست اسبق میراث فرهنگی و مسئولان استانداری کرمانشاه و استاندار برای انتصاب بالایی تشکر کرد و اظهار داشت: گفتند مدرک بالایی بهداشت محیط است و اولیاقت داشت در چند رشته تحصیل کند.

معاون حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد: سازمان میراث فرابخشی است و به تنهایی نمی تواند از تلاطم امواج عبور کند و برای عبور از آن از همه ظرفیت ها استفاده می کند.

درویش امیری تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های استان مدیر ما باید از همه ظرفیت ها و ۱۰۰ درصد ظرفیت های استان استفاده کند و ما این را از بالایی می خواهیم.

وی با اشاره به طرح کریدور گردشگری، خطاب به بالایی مدیر کل جدید میراث فرهنگی استان کرمانشاه، گفت: اگر بتوانید در این مورد ۱۰۰ درصد کار کنید نمره قبولی به شما می دهیم.

درویش امیری هم چنین خواستار توجه مدیر کل جدید به همه بخش های سازمان میراث فرهنگی از آثار تاریخی، تا صنایع دستی و گردشکری شد.

گفتنی است، در این مراسم از رشنو سرپرست سابق میراث فرهنگی کرمانشاه تقدیر و با قرائت حکم از سوی سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور جلیل بالایی به عنوان مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه معرفی شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X