ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استعمال مواد مخدر رابطه مستقیمی با ارتکاب جرائم دارد

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمدرضا آمویی پیش از ظهر امروز دوشنبه در گردهمایی سراسری سازمان های مردم نهاد استان کرمانشاه در زمینه پیشگیری از اعتیاد، با اشاره به نقش مردم در امر مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: پایداری امنیت ایجاد شده توسط مامورین انتظامی در یک جامعه باید به وسیله مردم حفظ شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه بیان کرد: در این میان سازمان های مردم نهاد با توجه به رسالت خود در این عرصه وارد شده اند و اثر گذار نیز بوده اند اما یکی از معضلاتی که انتظامی با آن مواجه است انتظار مردم از پلیس به عنوان نخستین مرجع برخورد با مواد مخدر است در حالی که پلیس باید آخرین مرجع باشد.

آمویی با اشاره به اینکه یکی از وظایف معاونت اجتماعی انتظامی ارتباط گیری با سازمان های مردم نهاد است  گفت: مصرف مواد مخدر رابطه مستقیمی با ارتکاب جرائم خرد دارد زیرا بسیاری از جرائم در استان توسط معتادین کارتن خواب و متجاهر رخ می دهد.

وی با بیان اینکه با کنترل و جمع آوری معتادین متجاهر آمار جرائم سرقت به نحو چشم گیری فروکش می کند بیان کرد: انتظامی استان آماده همکاری با سازمان های مردم نهاد به ویژه در امر ارائه آموزشهای همگانی و نیز ایجاد پیوندهای خانوادگی است.

سرهنگ آمویی خواستار فعالیت همراه با مجوز سازمان های مردم نهاد به ویژه در امر ترک اعتیاد شد و خاطر نشان کرد: افرادی که خواهان استفاده زا خدمات این سازمان ها هستند به مقوله اخذ مجوز سازمانهای مزبور توجه کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده