ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شورایاری ها باید انتخابی باشند نه انتصابی

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد حکیمی پور در جلسه این کمیسیون با اشاره به لزوم انتخابی بودن نهاد شورایاری ها گفت: در راستای تحقق مردم سالاری دینی و تاکید بر اصل قانون اساسی و البته نگرش بنیان گذار انقلاب اسلامی در واگذاری امور به مردم نهاد شورایاری ها شکل گرفت و این نهاد برخاسته از دل مردم است که باید کاملا به صورت مردمی اداره شود.

قائم مقام ستاد شورایاری ها با اشاره به حذف موازی کاری ها برای افزایش بهره وری شورایاری ها افزود: آنچه که مهم است اینکه دبیر شورایاری ها نیز با انتخاب نمایندگانی باشد که مردم انتخاب کرده اند نه آنکه به صورت انتصابی تعیین گردد ، و بنابراین باید برای پرهیز از موازی کاری ها برای مدیریت محلات یک دبیر از میان شورایاری ها به انتخاب هیات امنا انتخاب شود.

وی تصریح کرد: بارها درباره موضوع حدود اختیارات و شرح وظابف شورایاری ها صحبت کرده ایم ، این درحالی است که قانون مصوب سال ۸۸ مبنی بر دستورالعمل ساماندهی مشارکت های اجماعی وجود دارد و بنابراین اکنون نمی توانم در مغایرت با ان عمل کنیم.

حکیمی پور تصریح کرد: فرهنگ کار شورایی باید در بدنه اجتماعی نهادینه شود چرا که تنها با انسجام و همبستگی است که می توانیم در اجرای برنامه ها جهت حل مشکلات موفق باشیم.

وی افزود: شورایاری های بازوهای شورای شهر در محلات هستند تا مشکلات را بررسی کرده و با ارائه گزارش به شورا فرصت بحث های کارشناسی را برای حل دغدغه های شهروندان و مشکلات موجود در عرصه مدیریت شهری برطرف کنند و بنابراین انتظار می رود تا شورایاری ها که منتخبان مردم هستند طبق قانون شان نظارتی شان حفظ شود و البته شورایاری ها تمایل دارند که نظراتشان از جایگاه نظارتی در امور محلی اعمال شود.

حکیمی پور تصریح کرد: هر چه نهاد مردمی شورایاری ها به شهرداری و وظیفه اجرایی نزدیک شود آسیب می بیند.

گفتنی است در جلسه کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران که با حضور اعضا ، ستاد شورایاری ها و ستاد مدیریت محلات تشکیل شده بود مصوب گردید تا برای مدیریت محلات تنها یک دبیر وجود داشته باشد که از میان شورایاری ها و به انتخاب هیات امنا باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده