ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقال متکدیان به شهری که با مشکل گدایان خیابانی مواجه است

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان ورامین از جمله مناطقی است که با پدیده متکدیان خیابانی دست به گریبان بوده و طرح های اجرایی شده نیز تاکنون نتوانسته برای مقابله با این معضل موثر باشد.

در میان جولان گدایان و متکدیان خیابانی در ورامین که هر روز بر تعداد آنان افزوده می شود، انتشار خبری مبنی بر انتقال گدایان یکی از شهرهای کشور به ورامین، باعث واکنش مردم و مسئولان این دیار شده است.

شهردار کرج روز گذشته با اشاره به اجرای طرح جمع آوری متکدیان از این شهر اظهار داشت: در هفته گذشته با کمک نیروهای شهرداری توانستیم عده‌ بسیار زیادی از متکدیان را از سطح شهر جمع‌آوری کنیم ولی به دلیل همکاری نکردن ارگان‌های مربوطه در بحث نگهداری آن‌ها مجبور شدیم، این افراد را روانه ورامین کنیم.

این سخنان شهردار کرج موجی از تعجب را در میان مردم و برخی از مسئولان شهرستان ورامین ایجاد کرد و برخی از شهروندان ورامینی در گفت و گو با خبرنگار مهر اعلام داشتند که هدف از انتقال گدایان به ورامین چیست.

شهروندان ورامینی تأکید کردند که هم اکنون ورامین با موجی از گدایان و متکدیان در سطح شهر روبرو است و هنوز راه حلی برای حل این معضل اجتماعی در ورامین اندیشیده نشده است.

مردم ورامین همچنین بیان داشتند که مسئولان ورامینی نباید اجازه دهند که معضلات اجتماعی در این حوزه افزایش پیدا کند.

انتقال گدایان به ورامین اقدام نسنجیده و مایه تأسف است

حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در گفت و گو با خبرنگار مهر با انتقاد از اظهار نظر صورت گرفته درباره انتقال گدایان به ورامین اظهار داشت: این موضوع جای تأسف و ناراحتی دارد که برخی دیار ورامین را به محلی برای انتقال گدایان تبدیل می کنند.

وی تصمیم گیری درباره انتقال گدایان به ورامین را نسنجیده دانست و افزود: آیا انتقال گدایان از شهری به شهر دیگر که خود با معضل تعداد بالای گدایان روبرو است، کار سنجیده ای است.

محمودی ادامه داد: طی ساعات گذشته مردم ورامین نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده اند و از مسئولان شهرستان انتظار می رود که در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

امام جمعه موقت ورامین گفت: امروز باید شهر ورامین به فکر حل مشکل گدایان و جولان آنان در برخی از معابر شهری باشد، نه اینکه با برخی تصمیمات، زمینه ساز افزایش این مشکل شویم.

با شهرداری ورامین برای انتقال گدایان کرج هماهنگی نشده است

علی حیدریان شهردار ورامین نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به درگیر بودن مدیریت شهری ورامین با موضوع گدایان خیابانی اظهار داشت: امروز یکی از دغدغه ها و مشکلات شهری در ورامین، افزایش تعداد گدایان و متکدیان است.

وی افزود: هنوز مشکل گدایان و متکدیان در ورامین حل نشده و نیازی نیست که برخی گدایان شهرهای دیگر را به این منطقه انتقال دهند.

حیدریان در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که آیا برای انتقال گدایان از کرج به ورامین با شهرداری هماهنگی شده است، گفت: هیچ گونه هماهنگی با مدیریت شهری ورامین در این موضوع نشده است.

به هر ترتیب امروز مردم ورامین از مسئولان انتظار دارند که راه حلی را برای مقابله با گدایان و متکدیان خیابانی ورامین که اغلب سازمان دهی شده در میان مردم حضور دارند، بیاندیشیند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X