ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معرفی برگزیدگان مسابقات قرآنی نیروهای مسلح ایران و عمان

به گزارش خبرنگار مهر، هفتمین دوره مسابقات قرآنی نیروهای مسلح به میزبانی نیروی انتظامی در چهار سطح، ۵ جزء قرآن، ۱۰ جزء، ۱۸ جزء و حفظ کل قرآن برگزار شد که طی آن ۱۶ تن به عنوان برگزیده معرفی شدند که ۱۲ نفر از آنها ایرانی و ۴ نفر دیگر جزء نیروهای ارتش عمان بودند.

فرمانده نیروی انتظامی در مراسم اختتامیه این مسابقه گفت: ایران به عنوان کشور قرآنی در بین کشورهای اسلامی شناخته شده است و در چند سال اخیر توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی برگرفته از فرامین رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن مورد توجه بوده که نیروهای مسلح نیز در این زمینه از سیاست های راهبردی برای تعالی معنوی و تفکر قرآنی در سطح کارکنان بهره برداری کرده اند.

سردار حسین اشتری گفت: در نیروی انتظامی در زمینه توسعه فعالیت های قرآنی در بین کارکنان و خانواده های آنها گام های بلندی برداشته شده است به گونه ای که از سال ۸۹ تاکنون ۱۳۷ هزار و ۶۸۷ نفر از کارکنان و خانواده های آنان به منویات رهبری لبیک گفته و در طرح سراسری حفظ قرآن کریم شرکت کرده اند که از این شمار بیش از ۵۰ هزار نفر موفق به حفظ جزء ۱ تا ۳۰ قرآن شده اند.

فرمانده نیروی انتظامی به تربیت قاری، داور و مربی قرآن در سطح ناجا اشاره کرد و اظهار داشت: این آموزش ها منجر به ارتقاء جایگاه نیروی انتظامی در مسابقات قرآنی و آموزش های حضوری و غیر حضوری، ترجمه و مفاهیم قرآنی ویژه کارکنان ناجا و خانواده های آنها شده است.

اشتری در ادامه مسابقات مشترک حفظ قرآن بین نیروهای مسلح ایران و ارتش عمان را مبارک برشمرد و گفت: این مسابقه برای تقویت مفاهیم قرآنی و روابط دوستانه بین دو کشور مسلمان و برادر انجام شده و امیدواریم الگوی مناسبی برای سایر کشورهای مسلمان باشد تا روابط تمام کشورهای اسلامی و همسایگان متحول و راه همبستگی بیشتر بین آنها محیا شود.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز به برگزاری سی و سومین دوره مسابقات قرآن در کشور اشاره کرد و گفت: در این دوره از مسابقات به دو تن به عنوان حافظ و یک نفر به عنوان قاری از کشور عمان نماینده داریم.

وی گفت: کسانی که به حقیقت قرآن می رسند باید پاک و پاکیزه باشند و کسانی که از این نعمت برخوردارند حقیقت قرآن را دریافته اند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین افزود: برگزاری چنین مسابقاتی یکی از افتخارات نیروهای مسلح ایران است و امیدواریم قرآن تمام جامعه را نورانیت ببخشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده