ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تجديد چاپ کتاب "دنیای شگفت‌ انگیز اطراف ما"

کتاب «دنیای شگفت‌انگیز اطراف ما» نوشته هارون یحیی با ترجمه علیرضا عیّاری از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ سوم رسيد.

نوجوانان در این کتاب در مورد این مساله آموزش می‌بینند که همه اشیای اطرافشان دارای حسی از رازی نهفته درعالم امکان است.

در بخشی از این کتاب آمده است: «جهان، کهکشان راه شیری که منظومه شمسی درآن قرار دارد و سیاره زمین، همگی توسط عوامل بی‌شماری کنترل می‌شوند. تمامی این قوانین و توازن موجودات در شرایط خاصی طراحی و به صورت معجزه آسایی مرتب شده‌اند تا محیط مناسبی برای زندگی انسان به وجود آورند. بررسی دقیق ما از جهان نشان می‌دهد که همه چیز از اساسی‌ترین قوانین کیهان تا حساس‌ترین ویژگی‌های فیزیکی، از کوچک‌ترین توازن موجودات تا دقیق‌ترین نسبت‌های مربوط به آن به صورتی ترتیب داده شده‌اند که از حداکثر دقت برخوردار باشند.»

گرچه خداپرستی، فطری است و همه انسان‌ها ذاتاً خداجو هستند، اما شناخت جهان هستی و کشف رمز و راز آن، راهی برای خداشناسی است. اين کتاب نوجوانان را با شگفتی‌های منظومه شمسی آشنا می‌کند. زیرا بررسی دقیق جهان نشان می‌دهد که همه چیز، از اساسی‌ترین قوانین کیهانی تا حساس‌ترین ویژگی‌های فیزیکی، به صورتی ترتیب داده شده‌اند که از حداکثر دقت برخوردار باشند. وقتی متوجه می‌شویم این دقت به اندازه‌ای برای وجود انسان ایده‌آل است که نه تنها به بقا بلکه به ترقی آنها منجر می‌شود، شگفت‌زده می‌شویم.

نویسنده در مقدمه کتاب آورده است: «از سرعت انبساط دنیا گرفته تا موقعیت زمین در کهکشان راه شیری، از طیف تشعشعات خورشید گرفته تا مقدار غلظت آب برای وجود انسان، مناسب هستند و هیچ‌یک از این عوامل توسط تصادفات محض برای زندگی ایده‌آل نشده است. این حقیقت که هزاران عنصر و شرایط باهم ترکیب شده‌اند تا این ترکیب را به‌وجود آورند، معجزه‌ای فراتر از محدوده درک انسان است.

از سوی دیگر تمامی داده‌های علمی، نشان می‌دهند که در هیج جا یا هیچ مکانی در دنیا، جایی برای شانس یا تصادف وجود ندارد. از اولین لحظه شروع دنیا تا آخرین لحظه، جهان با نهایت جزئیات توسط خداوند حکیم طراحی شده است.

کتاب «دنیای شگفت‌انگیز اطراف ما» نوشته هارون یحیی كه با ترجمه روان علیرضا عیّاری از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای گروه‌های سنی «د» و «هـ» منتشر شده است، سه فصل زير را دربرمی‌گیرد:

در نخستین فصل کتاب با شگفتی‌های خلقت منظومه شمسی و نظمی باورنکردنی که همراه با انفجار است و هماهنگی بین پروتون‌ها و الکترون‌ها آشنا می‌شویم و در دومین فصل، موقعیت و وضعیت منظومه شمسی در کهکشان، توازن در زمین، تراکم و غلظت هوا و ... را می‌شناسیم.

آخرین و سومین فصل از کتاب «دنیای شگفت‌انگیز اطراف ما» به این مقوله می‌پردازد که حتی ساده‌ترین موجودات زنده هم تصادفی به‌وجود نیامده‌اند و در پشت تنوع سلول‌ها معمایی است. اگر می‌خواهید با این معما آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب را بخوانید.

علیرضا عیّاری، مترجم برجسته كشورمان، پیش از این نيز 14 جلد از کتاب های هارون يحيي را ترجمه كرده كه توسط ناشران مختلف منتشر شده اند كه از بين آنها سه كتاب «دنیای شگفت انگیز بدن ما»، «اسرار آفرينش» و «دنیای حیوانات» توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده اند.

کتاب «دنیای شگفت‌انگیز اطراف ما» در شمارگانپنج هزار نسخه وقیمت 7500 تومان در قطع وزیری از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (ناشر برتر بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران) روانه بازار نشر شد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده