ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«کلیدها» دوباره به بازار کتاب بازگشت

به گزارش خبرنگار مهر، کلیدها دومین مجموعه شعر سیدرسول پیره است که توسط نشر فصل پنجم با طرح جلد و نمایی تازه منتشر شده است.

سی و یک شعر مجموعه «کلیدها» اغلب با موضوعات اجتماعی، عاشقانه – تغزلی، جنگ و دفاع مقدس و طبیعت محور هستند.

از ویژگی شعرهای این کتاب می توان به روایت سالم، رویکرد مدرن شاعر به پدیده‌ها، کشف‌های هوشمندانه و توجه شاعر به صناعات ادبی اشاره کرد و از موتیف های این کتاب خانواده، زندگی کارگران، زمان و قدرشناسی وقت و سفر را می‌توان نام برد. همچنین نگاه پیره به جنگ و دفاع مقدس در این کتاب نگاهی واقع گرایانه و عاطفی است.

لازم به ذکر است که طراحی جلد و صفحات چاپ دوم این کتاب را سعید باباوند انجام داده است.

سیدرسول پیره برگزیده نهایی دو دوره جشنواره بین المللی شعر فجر، شعر خوارزمی، شعر دانشجویان و طلاب، شعر کار و کارگر و ... نیز به شمار می‌رود

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

مثل خشابی پر
با چهل گلوله
چهل بار از خودم می ترسم
مثل خشابی خالی
پرنده ها هم از من نمی ترسند
آن ها آمدند
شلیک کردند
یونیفرم نظامی را
توی کمد گذاشتند
و صبح
همه پیرهن ها از ترس چروک شده بود

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده