ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هزینه ۹۴ میلیارد یورویی آلمان برای پناهجویان

آلمان پیش‌‌بینی کرده که در سال‌های آتی هزینه‌های مربوط به پناهجویان همچنان بالا خواهد بود. ایالت‌های آلمان نیز هزینه‌های واقعی پناهجویان را بیش از ارزیابی‌ها می‌دانند و از دولت فدرال خواسته‌اند سهم بیشتری را بپذیرد.

به گزارش دویچه وله، طبق گزارش هفته‌نامه اشپیگل، دولت آلمان در فکر اختصاص حدود ۹۳ میلیارد و ششصد میلیون یورو برای تأمین نیازهای پناهجویان تا سال ۲۰۲۰ است.

بنا بر این گزارش، وزارت دارایی آلمان در گفت‌وگوها با ایالت‌های این کشور هزینه‌ی پناهجویان در سال جاری را حدود ۱۶ میلیارد و 100 میلیون یورو تخمین زده است. این هزینه به ۲۰ میلیارد و چهارصد میلیون یورو در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید. بخشی از بودجه ۹۴ میلیارد یورویی صرف مبارزه با علل پناهجویی در مناطق بحران‌زده خواهد شد.

مقام‌های وزارت دارایی آلمان به ریاست ولفگانگ شویبله پیش‌بینی‌می‌کنند که در سال جاری ۶۰۰ هزار پناهجو، در سال آینده ۴۰۰ هزار و در سال‌های بعد از آن هر سال ۳۰۰ هزار پناهجو وارد آلمان شوند.

میان مسئولان دولت فدرال و ایالت‌های آلمان بر سر سقف هزینه‌های مربوط به پناهجویان و میزان مشارکت دولت فدرال کشاکش وجود دارد.

مسئولان ایالتی هزینه‌های سال جاری برای پناهجویان را ۲۱ میلیارد یورو تخمین زده‌اند که از ارزیابی دولت پنج میلیارد یورو بیشتر است. آن‌ها از دولت خواسته‌اند تا نیمی از این هزینه را تقبل کند.

پیش از این نشستی از نمایندگان دو طرف در ۲۲ آوریل برگزار شده بود که مذاکرات آن به نتیجه نرسید. اینک قرار است به منظور رسیدن به راه حل در پایان ماه مه نشست دیگری در سطح عالی میان دو طرف بر پا شود.

مقام‌های نزدیک به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان می‌گویند، مجموع هزینه‌ها برای دولت فدرال، ایالت‌ها و مناطق شهری را تاریخ تا ۱۲ ماه مه محاسبه خواهند کرد.

اشپیگل می‌گوید، مطابق اظهارات مسئولان وزارت دارایی آلمان کمک‌های رفاهی برای پناهجویانی که تقاضای پناهندگی‌شان پذیرفته شده، از جمله کمک‌هزینه‌های بیکاری و مسکن بالغ بر ۲۵ میلیارد و هفتصد میلیون یورو خواهد بود.

برای دوره‌ آموزش زبان ۷/ ۵ میلیارد یورو اختصاص یافته و برای دوره کارآموزی نیز ۶/ ۴ میلیارد یورو در نظر گرفته شده است.

کارشناسان وزارت دارایی آلمان پیش‌بینی کرده‌اند، ۵۵ درصد پناهجویانی که به تقاضای پناهندگی‌شان پاسخ مثبت داده شده بعد از پنج سال از شغل برخوردار شده باشند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده