ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توضیح خصوصی سازی در خصوص خروج نام 25 شرکت از لیست واگذاریها

سازمان خصوصی سازی رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص خروج نام ۲۵ شرکت از لیست واگذاریها گفت:بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی واگذاریهای دولت شامل دارایی های خارج از کشور نمی شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ پوری حسینی در خصوص خروج نام 25 شرکت از لیست واگذاریهای سازمان خصوصی سازی گفت: این تعداد شرکت از شرکتهای زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری خارجی هستند که مصوبه خروج آنها از لیست واگذاریها مربوط به نیمه اول  سال گذشته است.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود:به دلیل این که این 25 شرکت در خارج از کشور به ثبت رسیده اند،بر اساس اصل 44 قانون اساسی واگذاریهای دولت شامل دارایی های خارج از کشور نمی شود.

وی با اشاره به این که اولین شرکت خارج از کشوری که در دولت یازدهم در مورد واگذاری آن کارشناسی انجام شد، شرکت کاغذ و اسکناس پاکستان بود اضافه کرد: بر این اساس اولین پرسش طرح شده در هیات واگذاری این بود که مزایده این شرکت که در خارج از کشور به ثبت رسیده است در کجا باید برگزار شود و آیا این کار مورد موافقت سایر سهامداران خارجی قرار خواهد گرفت یا خیر؟

پوری حسینی افزود: بر این اساس و بخاطر ابهامات دیگر بنابر تصمیم هیات واگذاری شرکتهایی از این دست، تا تعیین تکلیف از لیست واگذاریها خارج شدند.

وی گفت: هر شرکتی که از لیست واگذاریها خارج شود باید با امضای وزیر اقتصاد به هیات و دولت پیشنهاد شود، بنابراین ارسال نامه از سوی آقای طیب نیا در خصوص خروج نام 25 شرکت از لیست واگذاریها امری طبیعی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده