ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش‌بینی ایجاد 5هزار شغل در بخش تعاون تعاونی‌های تولیدی بیشترین اشتغالزایی را دارند

البرز محمدی مدیر کل دفتر تعاونی‌های تولیدی با اشاره به اینکه پیش‌بینی ایجاد ۵هزار شغل در بخش تعاون را داریم گفت:تعاونی های جدید در سال ۹۴ توانستند نزدیک به ۳۵ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کنند و ۵۵ درصد اشتغال دربخش تعاون توسط تعاونی‌های تولیدی بود.

البرز محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره برنامه های سال 95 تعاونی‌های تولیدی گفت:  از میان تعاونی‌هایی که تولید شده اند حدود 56 درصد آنها تولیدی هستند. از میان 4 هزار و 200 تعاونی که در سال 94 ایجاد شد حدود2هزار و 345 تعاونی، تعاونی تولیدی بودند. نزدیک به 22 درصد تعاونی‌ها صنعتی و معدنی بوده‌اند، 25 درصد تعاونی‌ها کشاورزی و 4 درصد، تعاونی‌های تأمین نیاز و فرش بوده اند.

مدیر کل دفتر تعاونی‌های تولیدی افزود: تعاونی های جدید توانستند نزدیک به 35 هزار فرصت شغلی جدید را ایجاد کنند که 55 درصد اشتغال در بخش تعاون که در سال 94 ایجاد شد توسط تعاونی‌های تولیدی بود. این موضوع نشان می دهد تعاونی های تولیدی از اهمیت خاصی برخوردارند و اکثر آنها از تعاونی‌های تولیدی و صنعت و معدن هستند. 82 درصد کل تعاونی‌های تولیدی در بخش صنعت و معدن و کشاورزی است.

مدیر کل دفتر تعاونی‌های تولیدی اظهار داشت: بیشترین تعداد تعاونی‌های ایجاد شده در حوزه کشاورزی، در بخش زراعت، باغبانی، گل و گیاه بوده است، بقیه تعاونی ها  در حوزه کلی دام و طیور ایجاد شد.

 وی با بیان اینکه در حوزه تسهیلات، بانک توسعه تعاون  موفق به پرداخت حدود هزار و 100 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی‌های تولیدی شد گفت: بر اساس بررسی هایی که انجام شده است حدود 46 درصد  از تسهیلاتی که از سوی بانک توسعه تعاون ارائه شده، به تعاونی های تولیدی پرداخت شده است.

 محمدی بیان کرد:549 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی‌های کشاورزی پرداخت شده است و 544 میلیارد تومان هم به تعاونی‌های صنعت و معدن پرداخت شده است. تسهیلاتی هم توانستیم برای تعاونی های خرد و مشاغل خانگی پیگیری کنیم و با تفاهم نامه  هایی که با صندوق کارآفرینی امید منعقد کرده ایم، موفق به جذب حدود 74 میلیارد تومان پول برای تعاونی‌ ها شده ایم. این 54 میلیارد تومان اکثراً به شرکت‌های پشتیبان تعاونی‌ها پرداخت شده است.

مدیر کل دفتر تعاونی‌های تولیدی ادامه داد: این کار باعث ایجاد 2 هزار و 600 شغل شد. سرانه تسهیلاتی که به ازای هر فرصت شغلی پرداخت شد حدود 29 میلیون تومان بود. یعنی در صندوق کارآفرینی امید به ازای 29 میلیون تومانی که دادند یک شغل  ایجاد شد.

 محمدی با اشاره به تفاهم نامه معاونت تعاون با معاونت توسعه روستایی صندوق ریاست جمهوری گفت:این برنامه تحت عنوان اجرای طرح مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی است که مستقر در روستا هستندو 9استان را به صورت پایلوت اجرا کردیم که کردستان،سیستان،فارس و کهکیلویه و بویراحمد،خراسان جنونی، آذربایجان غربی، خوزستان و چهارمحال بختیاری بود که ما این تفاهم نامه را بهمن ماه سال94منعقد کردیم و توانستیم با هماهنگی 48 طرح را به دبیرخانه مرکزی ارسال کنیم.

 وی  ادامه داد: برای این 48 طرح حدود 375 میلیارد تومان تسهیلات برآورد شده است. برای این واحدهای تولیدی ایجاد حدود 5 هزار شغل پیش‌بینی کرده‌ایم. اگر این طرح نتیجه خوبی داشته باشد باید به صورت کشوری انجام دهیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده