ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دلواپسی چند شهروند زنجانی آتش نشانان را به زیستگاه دو بچه گربه کشاند

شامگاه یکشنبه چند نفر از شهروندان متوجه حضور دو بچه گربه سفید رنگ در درون کانال هدایت آب های روان و سطحی واقع در مقابل دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان شده و برای نجات آنها از گرفتاری و گرسنگی، دست به دامن آتش نشانی شدند.
وقتی سه آتش نشان وظیفه شناس به محل رسیدند با دو بچه گربه بازیگوشی مواجه شدند که با چشمانی براق و درخشان و جست و خیز کنان و متعجب نظاره گر حرکات آنان بودند.
یکی از آتش نشانان با دست کردن دستکش مخصوص قصد انجام عملیات رهاسازی را داشتند که یک فرد سالخورده به نزدیک آمد و آنها را از این کار منع کرد.
این فرد گفت: محل زندگی این دو بچه گربه که حدود یک هفته قبل در این کانال آب مشاهده شدند به طور کامل امن و مطمئن است و احتمال دارد با رهاسازی جانشان به خطر بیفتد.
وی افزود: چند روز قبل نیز دو نفر از بانوان که برای پیاده روی به این پارک آمده بودند با دیدن این بچه گربه ها در درون کانال و شنیدن صدای میومیو آنان سخت تحت تاثیر قرار گرفته و برای نجات جان این دو حیوان بی درنگ با آتش نشانی تماس گرفته و طلب یاری کردند.
او اظهار داشت: افرادی که به منظور پیاده روی و ورزش، مدام به این پارک می آیند با خود اغذیه های مختلف اعم از گوشت یا ماست آورده و به منظور تغذیه بچه گربه ها، به درون کانال آب می ریزند.
این سه آتش نشان با شنیدن حرف های افراد حاضر در محل، صلاح بر این دیدند که این بچه گربه ها را به حال خود بگذارند تا همچنان در این مکان امن گذران زندگی کنند و بزرگ شوند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان نیز گفت: ساعت 19/10دقیقه زنگ تلفن سامانه آتش نشانی زنجان به صدا درآمده و برای رها سازی این دو بچه گربه درخواست کمک کردند.
علی محمدی افزود: هرچند عوامل آتش نشانی ایستگاه چهار بدون نتیجه به محل بازگشتند اما با اعزام به این ماموریت نشان دادند که برای رهاسازی حیوانات گرفتار آمده در دام به منظور ایجاد آرامش و آسایش در مردم از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نیستند.
597/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X