ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کیفیت هوا در هفت ایستگاه مشهد در وضعیت هشدار

حمید صالحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس گزارش های رسیده آلودگی هوا در ایستگاه های خیام شمالی، سمزقند، شهید مفتح، سجاد، کریمی، چمن و خیام جنوبی بیش از حد مجاز است.
وی اظهار کرد: شاخص کلی کیفیت هوا در ایستگاه خیام شمالی 157، سمزقند 129، شهید مفتح 119، سجاد 108، کریمی 105، چمن 103و خیام جنوبی 101 پی.اس.آی می باشد.
وی با اشاره به استقرار 20 ایستگاه سنجش آلودگی در کلانشهر مشهد گفت: کیفیت هوا در ایستگاه ماشین ابزار با 47 پی.اس.آی پاک و در 12 ایستگاه دیگر در وضعیت سالم با کمتر از 100 پی.اس.آی قرار دارد.
صالحی ادامه داد: با افزایش رفت و آمد در سطح شهر آلودگی هوا تا پایان امروز شدت می یابد.
وی توصیه کرد بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از منزل خارج نشوند یا از حضور در مناطق پر رفت و آمد و هسته مرکزی شهر و ایستگاه های آلوده خودداری نموده و عموم مردم نیز فعالیت های ورزشی در فضای باز را به زمان دیگری موکول کنند.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 پی.اس.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان است.
همچنین اعداد بین 151 تا 200 پی.اس.آی حالت هشدار و آلوده برای همه سنین محسوب می شود.
وضعیت هوا با پی.اس.آی بین 200 تا 300 حالت اضطرار و بیشتر از 300 نیز در حالت بحرانی قرار می گیرد.
روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می کنند.
7496 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X