ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایران در قبال آمریکا مقابله به مثل خواهد کرد

نتیجه اعتماد به آمریکایی ها آن است که هر روز بهانه می آورند و این در حالی است که افرادی را که به صورت خودجوش اقداماتی می کردند توسط آمریکایی ها محکوم به آن شدند که از فضای مجازی بهره برداری می کنند .

بخش سیاست تبیان

کوثری

به گزارش تبیان به نقل خبرگزاری دانشجو، از اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص تدوین طرحی برای تحریم ایران به بهانه حملات سایبری توسط کنگره آمریکا گفت: زمانی که مقام معظم رهبری دائما عنوان می کردند آمریکایی ها به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند و بدعهدی می کنند و در عمل به گفته ها و توافقات خود پایبند نخواهند بود شرایط امروز را پیش روی تصور می کردند.

وی افزود: نتیجه اعتماد به آمریکایی ها آن است که هر روز بهانه می آورند و این در حالی است که افرادی را که به صورت خودجوش اقداماتی می کردند توسط آمریکایی ها محکوم به آن شدند که از فضای مجازی بهره برداری می کنند و به ما صدمه می زنند و بر این اساس به این نتیجه رسیدند که جمهوری اسلامی را در حوزه سایبری تحریم کنند.

کوثری ادامه داد: این اقدام آمریکایی ها بیان گر آن است که روح استکباری و زیاده خواهی در آنها هنوز موج می زند این در حالی است که زمانی که توافق هسته ای انجام شد آنها باید بر این توافق پایبند باشند اما چنین عمل نکردند.

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی نیز قطعا در برابر این اقدام آمریکایی ها مقابله به مثل خواهد کرد و در مقابل مواردی که آنها قصد تحریم جمهوری اسلامی را دارند ما نیز بیکار نخواهیم نشست مگر اینکه آنها از این روش گستاخانه دست بردارند.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل واهمه آمریکایی ها در حوزه سایبری از جمهوری اسلامی چیست گفت: جمهوری اسلامی در حوزه سایبری و فضای مجازی به لطف خداوند مسلط است و آنها از این موضوع نگرانند.

کوثری تصریح کرد: آمریکایی ها در حقیقت نگران آنند که سیستمی که در این کشور بر پایه نظام سایبری پیاده کردند و همه اقدامات خود را براساس آن بنیان نهادند توسط جوانان و دانشمندان ایرانی متوقف شود.

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که کسی نخواهد برخورد خصمانه با جمهوری اسلامی داشته باشد دست به اقدامی نخواهد زد و همیشه به دنبال آن است که با همه کشورها به غیر از رژیم صهیونیستی تعامل داشته باشد اما اگر کشوری بخواهد زیاده خواهی داشته باشد قطعا در برابر او مقابله به مثل خواهد کرد.


منبع : خبرگزاری دانشجو این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده