جزییات دو تفاهم وزارت راه و شهرسازی با قبرس پرواز مستقیم به قبرس و پذیرش بیمه ایرانی برای نفت‌کش‌ها

جزییات دو تفاهم وزارت راه و شهرسازی با قبرس/ پرواز مستقیم به قبرس و پذیرش بیمه ایرانی برای نفت‌کش‌ها اقتصاد > صنعت - وزیر راه و شهرسازی در دیدار با همتای قبرسی خود از راه اندازی پرواز مستقیم بین ایران و قبرس خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین،در جریان دیدار ماریوس دمتریادس وزیر حمل‌ونقل٬ ارتباطات و کار جمهوری قبرس با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دو یادداشت تفاهم در زمینه  توسعه همکاری‌های حمل و نقل بین دو کشور به ویژه در حوزه بنادر و دریانوردی و حوزه هوایی به امضا رسید. 

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران درجریان این دیدارگفت: قبرس به عنوان یک جزیره عضو اتحادیه اروپا می‌تواند به عنوان سکویی برای توسعه ارتباطات حمل و نقلی با اروپا عمل کند.

آخوندی با بیان اینکه در بخش حمل و نقل دریایی امکان هماهنگی با قبرس برای حمل و نقل مواد نفتی وجود دارد، گفت: قاعدتا قبرس می‌تواند در حوزه‌های حمل و نقل نفت، گاز مایع و گاز طبیعی نقش مهمی داشته باشد.

او با اشاره به این که موقعیت و جایگاه قبرس در حوزه حمل و نقل دریایی به ویژه بخش مسافر دریایی مورد توجه ایران است گفت: در این زمینه مذاکراتی صورت گرفت و قرار شد پیشنهادهای سازنده‌ای از طرف قبرس دریافت کنیم.

وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد همتای قبرسی مبنی بر راه‌اندازی پرواز مستقیم با ایران خبرداد و گفت: البته قبلا در این زمینه یادداشت تفاهمی بین دو کشور امضا شد که باید به زودی آن را فعال کنیم.


براساس این گزارش،محمد سعید نژاد رئیس سازمان بنادر و دریانوردی هم با اشاره به دیدار خود با وزیر حمل‌ونقل٬ ارتباطات و کار جمهوری قبرس و هیأت همراه گفت: به رسمیت شناختن مدارک دریانوردی دریانوردان دو کشور براساس معاهده‌نامه‌های سازمان بین‌المللی دریانوردی٬ صدور مجوز فعالیت به موسسات طبقه‌بندی کشتی‌رانی ایران در قبرس و حمایت از مواضع همدیگر در مجامع بین‌المللی مورد اتفاق نظر قرار گرفت.

وی افزود: جمهوری قبرس از نظر ناوگان تحت پرچم جایگاه خیلی مهمی در دنیا دارد و جزو ۱۰ کشور نخست اول جهان از این نظر محسوب می‌شود. این کشور طبعا تمایل دارد ناوگان تحت مالکیت کشورهای مختلف را تحت پرچم خود داشته باشد.

سعیدنژاد توضیح داد: هیأت قبرسی در زمینه ارائه خدمات به بخش دریایی جمهوری اسلامی اظهار علاقه و تمایل کرد و یکی از کارهای خوبی هم که در شرف انجام دارند این است که «کلوپ پی‌اندآی (P&I) کیش» (شرکت بیمه نفت‌کش) که متعلق به ایران است را به رسمیت بشناسند و به آن مجوز فعالیت بدهند که این مسئله هم دستاورد خوبی برای بخش دریایی کشور محسوب می‌شود.

3535

 

 

کلید واژه ها: حمل و نقل دریایی - حمل و نقل هوایی - حمل و نقل -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزییات دو تفاهم وزارت راه و شهرسازی با قبرس پرواز مستقیم به قبرس و پذیرش بیمه ایرانی برای نفت‌کش‌ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X