ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ايجاد بانک اصلاعاتي اقشار آسيب پذير

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مشاور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي از ايجاد بانك اطلاعاتي براي شناسايي اقشار آسيب‌پذير خبر داد. اين بانك اطلاعاتي به منظور ارايه خدمات اجتماعي ارزان تر به اقشار آسيب پذير جامعه از سوي معاونت رفاه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي در دست ايجاد است.

زهرا كريمي در گفتگو با انتخاب اقتصادی با اشاره به فاصله عميق بين هزينه و درآمد خانوارريال گفت: در دنيا براي جبران اين كسري‌ها و پر كردن فاصله مورد اشاره، حمايت‌هاي دولتي با عنوان مزد اجتماعي وجود دارد. به عبارت ديگر دولت‌ها به اين نتيجه رسيدند كه اگر در جهت حمايت از كارفرما نمي توانند نرخ اسمي دستمزد را افزايش دهند بايد هزينه خدمات اجتماعي را كاهش دهند. حمل و نقل، درمان، بهداشت و آموش از جمله خدماتي است كه سهم زيادي در سبد خانوار دارد. مجموعه اين هزينه‌ها كه در شاخص‌ بهاي كالاهاي مصرفي بانك مركزي هم عنوان مي شود در سال‌هاي گذشته رشد قابل توجهي داشته است. همين رشد هم سبب شده دستمزد حقيقي كاهش يابد. از اين رو براي جبران اين هزينه‌ها لازم است دولت حمايت هاي اجتماعي خود را افزايش دهد.

او تاكيد كرد: در شرايطي كه دولت نمي خواهد بار افزايش نرخ دستمزد روي دوش كارفرما باشد تا توليد را در وضعيت ركود ماندگارتر كند؛ بايد خود بخشي از اين بار را بردارد. اما باري اين كار لازم است ابتدا نسبت به شناسايي گروه‌هاي آسيب‌پذير اقدام شود. به همين منظور يعني براي ارايه خدمات اجتماعي ارزان، معاونت رفاه وزارت كار ايجاد بانك اطلاعاتي اقشار آسيب‌پذير را در دست اقدام دارد.

كريمي عنوان كرد: متاسفانه هر گاه دولت اعلام به ارايه خدمات اجتماعي ارزان مي‌كند؛ افراد زيادي خارج از گروه آسيب‌پذير نيست به جمع متقاضيان مي پيوندند و اين موضوع كار دولت را براي ارايه اين خدمات سخت مي كند بنابراين تشكيل بانك اطلاعاتي مي تواند در اين زمينه كمك زيادي به دولت داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده