ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاریکی معابر در شهریار باعث نارضایتی مردم می شود

علیرضا صفرزاده در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به نقش حائز اهمیت روشنایی معابر در سیمای شهری اظهار داشت:فارغ از این نقش تأثیرگذار در سیمای شهری، بحث امنیت شهر و ساکنان این منطقه مطرح است که در صورت بروز ضعف و خلل در این حوزه،امنیت و آرامش خاطر شهروندان تحت الشعاع قرار می گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر شهریار افزود: در صورت سایه افکندن تاریکی در برخی از محدوده های شهری،امکان بروز بزه و ناهنجاری افزایش پیدا می کند،زیرا یکی از زمینه های انجام اعمال مجرمانه ای همچون سرقت در چنین شرایطی شکل می گیرد.

صفرزاده گفت:بدون تردید روشنایی معابر شهری جز وظایف اداره برق است و با عنایت به عوامل و نیروهای تخصصی و ادوات تجهیزاتی که از آن برخوردار است، نمی توان متولی دیگری برای آن در نظر گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر شهریار عنوان کرد:در برخی مناطق،تاریکی موجب نارضایتی و گلایه مردم را فراهم می کند و می طلبد اداره برق توجه بیشتری را نسبت به مطالبات مردمی لحاظ کند.

صفرزاده گفت:در محدوده ای همچون بلوار امام خمینی(ره)منطقه امیریه،شاهد خاموشی چهار ماهه این ناحیه بودیم که البته موضوع حل و فصل شد،اما خاموشی چنین منطقه ای با حجم تردد انبوه برای چندین ماه به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی افزود: توجیهی که از سوی اداره برق در خصوص تاریکی برخی از معابر در گذشته شنیده شده، معطوف به این موضوع می شود که کابل کشی انجام شده توسط سارقین مورد سرقت قرار گرفته و تأمین اعتبار کافی برای جایگزینی آن سخت و دشوار است.

صفرزاده در خصوص طرح چنین توجیهات و دلایلی عنوان کرد:اگرچه سرقت کابل های برق توسط سارقین به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و نیست،اما این توجیه نیز پذیرفتنی نیست که به دلیل بزه و عمل مجرمانه عده ای معدود، تعداد بسیاری از مردم از امکانات روشنایی در معابر محروم شوند و به هر ترتیب اداره برق موظف است بازسازی و جایگزین سازی را در اسرع وقت عملیاتی کند.

عضو شورای اسلامی شهر شهریار گفت:از سوی دیگر باید به این امر نیز توجه داشت که تأمین اعتبار و بودجه لازمه یکی از الزامات مدیریت هوشمندانه و سازنده است و بخشی از کارآمدی مدیر در عرصه جذب بودجه و منابع مالی متجلی می شود.

وی با اشاره به مطرح شدن مباحثی در خصوص نصب کنتور در معابر و مناطق عمومی شهر و دریافت هزینه روشنایی از شهرداری عنوان کرد:قطعیت این موضوع،مستلزم بررسی هر چه بیشتر است اما در گذشته زمزمه هایی در این خصوص به گوش رسیده که امیدواریم جنبه عملیاتی پیدا نکند.

عضو شورای اسلامی شهر شهریار عنوان کرد:البته شهرداری نیز از ظرفیت هایی برخوردار است که تاکنون تصمیمی برای استفاده از آن نداشته،زیرا مجموع خدمات دستگاه های مختلف،برای تسهیل امور و زندگی عادی و عمومی مردم ارائه می شود و بنای ما نیز بر تعامل و همگرایی استوار است.

وی در تشریح ابزار و ظرفیت های شورای شهر برای اخذ و دریافت هزینه از دستگاه ها و اداراتی همچون اداره برق عنوان کرد:شهرداری طبق ظرفیت پیش بینی شده ای تحت عنوان حق الارض،قادر است از محل هایی که اداره برق در آن به نصب و استقرار تیرهای برق مبادرت می ورزد،اخذ هزینه و عوارض کند.

صفرزاده یادآور شد:امیدواریم با اتخاذ تدابیر اصولی و هم افزایی سازنده،جلب رضایت مندی هر چه بیشتر مردمی و تحقق توسعه پایدار به عنوان اولویت های اصلی در حوزه مدیریت شهری مد نظر قرار گیرد که بطور یقین در چنین شرایطی بخش قابل توجهی از کمبودها،کاستی ها و نارسایی ها مرتفع خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده