ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعتبارات تحقیقاتی و پژوهشی درخور دانشگاه بیرجند نیست

دانشگاه بیرجند رئیس دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه بیرجند با بیان اینکه با کمبود اعتبارات تحقیقاتی نمی‌توان کارهای کلان در راستای برطرف کردن مشکلات انجام داد گفت: مشکل اساسی دانشگاه بیرجند کمبود اعتبارات پژوهشی و تحقیقاتی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حمیدرضا رضایی صبح امروز در نشست خبری که در آستانه برگزاری چهلمین سال تأسیس دانشگاه بیرجند برگزار شد اظهار داشت: دانشگاه بیرجند تاکنون رسالت خود را در زمینه ادامه تحصیل در مقاطع بالا‌تر و بازگشت دانشجو به دانشگاه به خوبی انجام داده است.

وی با بیان ایبنکه دانشگاه بیرجند از امکانات آموزشی خوبی برخوردار است افزود: مشکل اساسی دانشگاه بیرجند اعتبارات پژوهشی و تحقیقاتی است.

رئیس دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه بیرجند با بیان اینکه اعتبارات دانشگاه بیرجند جوابگوی رفع مشکلات منطقه برای رفاه حال نیست گفت: با آمار وزارت علوم دانشگاه بیرجند ورودی‌های دانشگاه در دهک چهارم و خروجی‌ها در مقایسه با دانشگاه‌های دیگر در دهک نخست است.

رضایی با بیان اینکه جشنواره چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه بیرجند معرفی توانمندی، دستاورد‌ها و نشان دهنده تلاش این دانشگاه در شرق کشور است افزود: مردم خراسان جنوبی از زمان‌های قدیم علاقه زیادی به سمت دانش داشته و با وجود استعدادهای درخشان مردم این خطه داشتن دانشگاه و مراکز آموزشی را دوچندان می‌کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه بیرجند از نظر رتبه‌ها از طریق وزارتخانه تحقیقات و علوم در آیتم‌های مختلف انجام و از نظر آموزشی جزو دانشگاه‌های بر‌تر رتبه‌بندی شده اظهار داشت: خراسان جنوبی مشکلات زیادی از جمله خشکسالی و کمبود آب، گردو خاک و غبار دارد و با کمبود اعتبارات کم تحقیقاتی نمی‌توان اقدامات کلانی در راستای رفع مشکلات انجام داد.

رئیس دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه بیرجند گفت: پروژه ترسیب کربن در رونق اقتصادی منطقه، کسب و کار، مناطق خروجی و نگهداشت مردم کمک زیادی می‌کند و از سویی دیگر به مشکلات کمبود آب، گرد و غبار و دیگر مشکلات طبیعی باید به صورت ملی نگاه کرد و اعتبارات ملی برای آن‌ها گرفت.

رضایی با بیان اینکه باید در راستای توسعه دانشگاه اقدامات اساسی برداشت تا تنگناهای مالی و اقلیم منطقه شرایط را فراهم نکند افزود: دانشگاه بیرجند از امکانات آموزشی خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان ما می‌توانند رقابت خوبی با دیگر دانشگاه‌ها داشته باشند اظهار داشت: کارکرد دانشگاه بیرجند تاکنون بسیار مثمرثمر بوده زیرا دانشگاه یک نماد عالی برای تربیت است و کارکردهای فرهنگی و آموزشی دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده