ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اینجا تئاتر حیف می‌شود؟!

یک کارگردان تئاتر معتقد است: گروه‌هایی که در سالن «سایه» مجموعه تئاترشهر نمایش اجرا می‌کنند، کارشان حیف می‌شود.

به گزارش خبرنگار تئاتر ایسنا، پس از تعمیراتی که در چند سالن «تئاترشهر» انجام شده، قرار است در آینده‌ای نزدیک تالار اصلی این مجموعه هم در دست تعمیر و بازسازی قرار گیرد، این در حالی است که پس از شروع به کار سالن‌های تازه تعمیر شده، برخی نقل قول‌ها و اظهارات حکایت از نارضایتی‌ست از آنچه در این سالن‌ها به ویژه در «قشقایی» و «سایه» انجام شده است.

نوشین تبریزی کارگردان نمایش «گنجفه» در گفت‌وگویی با خبرنگار بخش تئاتر ایسنا با تاکید براینکه "آنچه می‌گوید، ارتباطی با مدیریت سالن و مجموعه تئاترشهر ندارد"، بیان کرد: متاسفانه در این مجموعه فردی مسئولیت انجام کارها را پذیرفته که برای اقدامات انجام شده به درستی پاسخگو نیست، به طوری که مثلا در سالن «سایه» بسیاری از مشکلات به زمان تعویض صندلی‌ها موکول می‌شود و الان همکاران من در شرایط نامناسبی نمایش خود را اجرا می‌کنند.

او با اشاره به تعداد صندلی‌ها و چیدمان آن‌ها که از سوی برخی دیگر از تئاتری‌ها نارضایتی‌هایی نسبت به آن مطرح شده بود، افزود: سالن «سایه» امکان سه سویه و چهارسویه بودن را ندارد و اصلا بلک‌باکس هم نیست چون قوس دارد و بهترین حالت آن همان تک سویه است.

وی با بیان اینکه از دست‌اندرکاران مربوط به تعمیر و بازسازی سالن شنیده است که برای نصب صندلی‌های جدید "سایه" باید بودجه لازم تامین شود، ادامه داد: زمانی که این سالن را برای اجرای نمایش «گنجفه» آماده می‌کردیم پس از چهار ساعت که چیدمان صندلی‌ها به پایان رسید، متوجه شدیم نور میان تماشاچی قرار دارد و همین باعث شد چیدمان را تغییر دهیم، اما مسئله صندلی‌ها تنها مشکل ما نبود چون در طول اجرا چند بار پیش آمد که حتی نور هم قطع شد، در حالی که می‌گویند جدیدترین خط نوری در این سالن استفاده شده است ولی ما در حین کار متوجه شدیم، خط های نور اشتباه وصل شده است.

تبریزی با انتقاد از قطع شدن نور در سالنی که تازه بازسازی شده است، به درهای سالن هم اشاره کرد که پس از مدت کوتاهی از بازگشایی سالن دچار مشکل شده‌اند و گفت: نکته عجیب دیگر در سالن «سایه» پرده‌هایی است که روی دیوارها نصب شده و امکان جدا کردن آن‌ها وجود ندارد به طوری که اگر قرار باشد برای اجرای نمایش چیزی را روی دیوار نصب کنیم، باید آن‌ها را روی پرده‌ها قرار دهیم. علت نصب پرده‌ها هم وجود فضایی برای عبور بازیگران گفته شد در حالی که فاصله آن با دیوار آنقدر کم است که به راحتی امکان این کار هم وجود ندارد.

کارگردان نمایش «گنجفه» با اشاره به اینکه در بسیاری از موارد امکان استفاده تکنولوژی‌های بیشتری در این سالن وجود داشت اضافه کرد: نمایش‌های قبلی خود را در این سالن اجرا کردم و هیچ مشکلی هم وجود نداشت و الان به نظر می‌رسد هر کسی در اینجا کاری را شروع کند حیف می‌شود، چرا که مسئول تعمیر و بازسازی این سالن‌ها باید به علم معماری هم واقف باشد. در این شرایط اگر سالن به شرایط قبل برگردد فکر می‌کنم اتفاق بهتری رخ دهد.

نوشین تبریزی در پایان گفت: در نمایش «گنجفه» صحنه و نوری که مدنظر داشتیم نابود شد و همان تعداد اندک تماشاگری که از نمایش دیدن کردند هم صحنه را به درستی نمی‌دیدند. با این حال امیدوارم برای تعمیر سالن اصلی اتفاقات بهتری رخ دهد چرا که اگر کار به همین شکل در آنجا دنبال شود با وضعیت بدی در تئاترشهر روبرو خواهیم شد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-هنری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده