ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تکمیل واحدهای عمرانی سد سهند نیازمند یکهزار و 520 میلیارد ریال است

محمدعلی انوشه، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار برای تکمیل شبکه اصلی شامل خط انتقال، نیروی برق، تامین انرژی، ایستگاه پمپاژ و نظارت بر اجرا لازم است.
وی اظهار کرد: سد سهند دارای پنج واحد عمرانی بوده که واحد یک با صرف 220 میلیارد ریال تکمیل شده و برای تکمیل واحدهای دو و سه هر کدام بیش از 400 میلیارد ریال، برای واحد چهار 310 میلیارد ریال و برای واحد پنج نیز بیش از 410 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
مدیر طرح شبکه سد سهند هشترود یادآور شد: این هزینه ها برای امسال پیش بینی شده و اگر این طرح ها در سال آینده اجرا شود، هزینه ها افزایش خواهد یافت.
انوشه، ادامه داد: در واحد عمرانی یک نیز هزار و 160 هکتار آماده بهره برداری بوده و بیش از 900 هکتار نیز امسال زیر کشت رفته است.
شبکه پایاب سد سهند در هشترود 10 هزار و 300 هکتار از اراضی این شهرستان را در قالب پنج ناحیه عمرانی آبیاری خواهد کرد.
هم اکنون در پنج ناحیه عمرانی بیش از 26 تعاونی آب بران ایجاد شده که این تعاونی ها زمینه رشد و توسعه سریع این منطقه را فراهم می کند.
در شبکه پایاب سد سهند حدود چهار هزار و 200 کیلومتر لوله گذاری، 25 هزار متر مکعب بتن ریزی، دو میلیون و 740 هزار متر مکعب عملیات خاک برداری و خاک ریزی و 890 کیلومتر جاده بین مزارع احداث می شود.
سد سهند در سال 78 با 380 میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب آشامیدنی، صنایع و کشاورزی هشترود با پنج واحد عمرانی آغاز شده و در سال 85 به اتمام رسیده است.
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
7486/8023/6183

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده