ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز اولین دوره مدیریت المپیک سولیداریتی در سال ۲۰۱۶

به گزارش خبرنگار مهر، این مرحله از دوره مدیریت ورزشی المپیک سولیداریتی ویژه مدیران ورزشی دانشگاه های سراسر کشور است که با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناورزی و با حضور رئیس کمیته ملی المپیک از امروز دوشنبه در محل کمیته ملی المپیک آغاز به کار کرد. 

این اولین دوره مدیریت المپیک سولیداریتی در سال ۲۰۱۶ میلادی به حساب می آید که به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت. 

در دوره های مدیریت المپیک سولیداریتی در مورد مفاهیم المپیک، المپیزم، جنبش المپیک، مدیریت کاروان های اعزامی به رویدادهای ورزشی و از جمله المپیک و ... تدریس می شود. 


در آغاز این دوره آموزشی کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خوش آمد گویی به حاضرین اظهار داشت : این دوره صدو ششمین دوره ای است که توسط کمیته ملی المپیک ایران برگزار می گردد از سال 1993 میلادی کمیته ملی المپیک این دوره ها را برگزار کرده و مبنای آن هم سازمانهایی هستند که در زمینه ورزش فعالیت می کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: برگزاری دوره های مدیریت ورزشی برای کشورهای مختلف حداکثر سه دوره در سال می باشد که ما سعی کردیم از حداکثر ظرفیت در برگزاری این دوره ها به جهت اهمیت آن برای بهبود مدیرییت ورزش کشور استفاده کنیم و این دوره اولین دوره سال 2016 می باشد که امیدواریم با برگزاری این دوره های تخصصی با هدف تلفیق علم و عمل کیفیت مدیریت در ورزش کشور بهبود پیدا کند.

هاشمی در بخش دیگر صحبت های خود افزود : این دوره ها حاصل 50 سال تجربه در کمیته بین المللی المپیک است که بر اساس برنامه ریزی دقیق و هم اندیشی شکا گرفت .اتفاق جدید در این دوره از سوی کمیته ملی المپیک شکسته شدن حلقه مدرسین ثابت بود که این سیکل بسته را باز کردیم تا از حضور مدرسانی که در بحث تجربه و عمل کارایی دارند بهره لازم را ببریم.

رئیس کمیته ملی المپیک در خاتمه اظهار داشت : ما به دنبال تلفیق دو دیدگاه موجود در مدیریت ورزش کشور هستیم که علم و عمل در کنار هم باشند.

در ادامه این مراسم دکتر پورکیانی ضمن تشکر از مسئولین کمیته ملی المپیک در حمایت و برگزاری دوره مدیریت ورزشی المپیک سولیداریتی ابراز امیدواری کرد که مدیران ورزشی کشور با بهره گیری از این دوره به بهبود ورزش کشور در دانشگاهها کمک کنند چراکه مدیریت بهتر نیازمند توانمند سازی از طریق آموزش است.

وی ادامه داد : یکی از برنامه های وزارت علوم تلاش در جهت بین المللی کردن فعالیت هاست که مرکز اصلی در بخش بین الملل ورزش کشور ما کمیته ملی المپیک است ما معتقدیم اگر بخواهیم یک نیروی مفید برای سازمان داشته باشیم آموزش مهمترین بخش آن است که کمیته ملی المپیک از این حیث فعالیت های خوبی داشته است.

در پایان خانم ناهید کریمی مسئول واحد المپیک سولیداریتی کمیته ملی المپیک نیز توضیحاتی اجمالی در خصوص این دوره و آشنایی حاضرین با اهداف و رسالت های المپیک سولیداریتی  و جایگاه آن در کمیته بین المللی المپیک اظهار داشتند .
شایان ذکر است دوره آموزشی فوق از 27 تا 30 اردیبهشت بمدت چهار روز زیر نظر اساتید مجرب و مورد تایید کمیته بین المللی المپیک برگزار و در خاتمه شرکت کنندگان گواهینامه رسمی سولیداریتی دریافت خواهند نمود.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده