ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شرط ماندگاری واحدهای صنعتی در محدوده ممنوعه تهران

واحد صنعت مدیر محیط زیست شهر تهران به عدم خروج واحدهای صنعتی از تهران اشاره کرد و گفت:‌ یکی از مهمترین راهکارهای ما برای این مورد استقرار و پایش است.

محمد حسین بازگیر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره قانون محدودیت صنایع آلاینده تا شعاع 120 کیلومتری تهران، گفت: استقرار واحدهای صنعتی و معدنی در این شعاع تعیین شده ممنوع است و این قانون به سال 1346 بازمی‌گردد که البته طی سالهای گوناگون دچار تغییراتی شد و برخی واحدهای تولیدی و یا صنعتی از ذیل این قانون خارج شدند.

وی در ادامه به برنامه‌های محیط زیست و رویکرد قانونی برای واحدهای صنعتی اشاره کرد و افزود: به عنوان مثال یک واحدی 60 سال است در تهران فعالیت می‌کند؛ قانون می‌گوید اینها اجازه فعالیت و استقرار دارند مشروط بر اینکه آلایندگی آب و هوا و آب را کنترل کنند و اگر داشته باشند در هر حال باید با آنها برخورد شود.

مدیر محیط زیست شهر تهران تصریح کرد: برای اینکه مانع آلودگی‌های ناشی از فعالیت‌های صنعتی شویم یکی از راهکارها استقرار واحدها و بعد پایش آنها است؛ این پایش باید به طور مستمر انجام بگیرد چرا که آلودگی و عدم الودگی در واحدهای صنعتی یک موضوع قطعی  و یا دائمی نیست.

بازگیر تصریح کرد: نظارت و پایش باید به طور مستمر و کامل انجام بگیرد و مسئولان درک جلوگیری از آلودگی را داشته باشند و به همین منظور نیز در برخی واحدها پایش آنلاین به طور مرتب انجام می‌گیرد.

وی از نصب 40 حس‌گر در واحدهای صنعتی خبر داد  و گفت: این واحدهای صنعتی گزارش و نظارت انجام گرفته را به صورت آنلاین ارائه می‌دهند.

مدیر محیط زیست شهر تهران به ظرفیت آزمایشگاههای معتمد اشاره کرد و افزود:‌آزمایشگاههای معتمد عملکرد بسیار مناسبی در بحث پایش واحدهای صنعتی دارند و با محیط زیست همکاری بسیار مناسبی را دارند؛ لیست آزمایشگاههای معتمد در پورتال سازمان موجود است و حتی برخی واحدهای صنعتی 3 ماه یکبار این پایش را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده