ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

900 دانشجو از امکانات خوابگاهی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان بهره می برند

علی حمزه ای روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خوابگاه های دانشگاه آزاد اسلامی کرمان، حدود یک هزار و 100 تا یکهزار و 200 نفر ظرفیت پذیرش دارد.
وی ادامه داد: یک فاز خوابگاه به دانشجویان پزشکی و دکترا، یک فاز از خوابگاه برای دانشجویان ارشد و دو فاز خوابگاهی به دانشجویان کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان اختصاص داده شده است.
وی بیان کرد: ظرفیت پذیرش خوابگاه های دانشگاه آزاد اسلامی کرمان به دلیل کاهش پذیرش دانشجوی غیربومی در دانشگاه افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: اتاق خوابگاه های دانشگاه آزاد اسلامی کرمان دارای امکاناتی شامل یخچال، سیستم روشنایی، گرمایشی و خنک کننده مجهز و کامل، فرش، موکت و تخت است و خارج از هر اتاق آشپزخانه با تجهیزات کامل و رختشویخانه برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.
معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان گفت: تمام خوابگاه ها در محوطه دانشگاه قرار دارد و زیر نظر و توسط کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی کرمان اداره می شود.
وی تصریح کرد: اتاق مشاوره برای بخش فرهنگی خوابگاه ها پیش بینی شده و هر هفته دو جلسه توسط مشاوران مذهبی و فردی از طرف نهاد رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان برگزار و جلسات مذهبی نیز به طور منظم اجرا می شود.
حمزه ای تاکید کرد: امکانات کمک های اولیه و داروهای ضروری و معمول در خوابگاه ها در دسترس دانشجویان ساکن خوابگاه هاست.
وی افزود: تمام ظرفیت خوابگاه ها به دانشجویان دختر اختصاص دارد و دانشجویان پسر از خوابگاه های خودگردان و منازل استیجاری استفاده می کنند و انتظار داریم خیرین در ساخت خوابگاه برای پسران نیز کمک کنند.
معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان بیان کرد: هر ترم با توجه به تعداد نفرات ساکن در اتاق های خوابگاه بین سه تا شش میلیون ریال هزینه از دانشجو دریافت می شود.
وی با بیان اینکه در محیط های خوابگاهی سعی شده شور و نشاط ایجاد کنیم گفت: جشنواره آشپزی با شرکت تعداد 35 نفر از دانشجویان برگزار و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.
حمزه ای اظهار کرد: ایجاد جلسات مکرر در خوابگاهها و دعوت از معاونت و مدیر دانشجویی به منظور تبادل نظر و رسیدگی امور مربوط به مسئولان و دانشجویان ساکن در خوابگاهها نیز از برنامه های این معاونت در راستای نظارت و بهبود عملکرد خوابگاه ها دانشگاه آزاد اسلامی کرمان بوده است.
15 هزار و 724 دانشجو در 171 رشته دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان مشغول به تحصیل هستند.
25 تا 31 اردیبهشت به نام هفته خوابگاه ها نامگذاری شده است.
7437/3029

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده