ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روبات اریگامی در معده !

به گزارش خبرگزاری مهر، این روبات در ابتدا به شکل کپسولی کوچک خورده می شود و پس از وارد شدن به بدن تغییر شکل داده و جدای از آنکه قابلیت ترمیم زخمهای داخلی را دارد می تواند اشیای خطرناکی که به هر دلیل بلعیده شده اند (نظیر باتری ساعت مچی) را از بدن خارج کند.

این فناوری جدید نتیجه همکاری گروهی از دانشمندان زبده دانشگاههای MIT، دانشگاه شفیلد و انستیتو فناوری توکیو در ژاپن است.

این روبات کوچک متشکل از مواد حساس به فلز است که میان دو لایه مخصوص فشرده شده اند.

زمانی که این روبات گرم می شود، فعل و انفعالاتی روی می دهد که در نتیجه آن روبات از هم باز شده و کار خود را آغاز می کند.

اما اینکه چگونه روبات وارد بدن شود از ابتدا به عنوان یک نکته چالشی برای دانشمندان مطرح بوده  است. آنها در نهایت ساختار اریگامی را برای این روبات برگزیدند تا بتوانند آن را در دل یک کپسول کوچک جای دهند.

اما هیجان این نوآوری تازه از این مرحله به بعد آغاز می شود. پس از ورود روبات به داخل معده، دانشمندان از میدان مغناطیسی برای کنترل حرکات روبات استفاده می کنند.

آنها با تغییر مداوم میدان مغناطیسی عملا روبات را به حرکت واداشته و آن را به نقطه مورد نظر می رسانند تا کارهایی نظیر جداسازی باتری کوچک چسبیده به دیواره معده و رساندن آن به روده را انجام دهد.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده