ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس

گروه بین الملل مشرق- دور جدید زد و خوردهای مسلحانه میان گروههای تروریستی تکفیری زیرمجموعه ارتش آزاد و القاعده در منطقه غوطه شرقی واقع در حاشیه شهر دمشق پایتخت سوریه آغاز شده است.
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
بنابر این گزارش، کانون این نبردها در شهرک "مسرابا" قرار دارد که طی آن عناصر گروه جیش الاسلام با تروریستهای تکفیری گروههای رقیب (فیلق الرحمن، جیش الفسطاط و جبهه النصره) بشدت درگیر شده اند. به گفته منابع محلی از مسرابا، دو طرف برای هدف قرار دادن مواضع یکدیگر از انواع تسلیحات سنگین شامل توپخانه، تانک و نفربر زرهی و موشک استفاده کرده اند. درگیری مجدد این گروهها در حالی است که طی دو هفته اخیر دهها توافقنامه و میثاقنامه میان طرفین برای توقف جنگ داخلی به امضاء رسیده بود اما حل نشدن اختلافات مبنایی آنها موجب شعله ورتر شدن زد و خوردها شده است.
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
منابع میدانی از مسرابا گزارش کرده اند که دو طرف اقدام به احداث دهها خاکریز و استقرار گسترده نیرو و تسلیحات سنگین در آنها کرده اند. این منابع افزوده اند که بلندگوهای مساحد مناطق تحت سیطره گروههای فیلق الرحمن و جبهه النصره رسما ساکنین را به "جهاد علیه مارقین" دعوت کرده و خطیبان این مساجد خطبه های تحریک کننده در تکفیر جیش الاسلام بیان کرده و "جنگ با این گروه را وظیفه شرعی هر مسلمان" عنوان کرده اند. گروهای فیلق الرحمن، اجناد الشام، جبهه النصره و جیش الفسطاط بارها "جیش الاسلام را به انحصارطلبی و ترور اعضا و فرماندهان خود با هدف سیطره کامل بر غوطه شرقیه منهم کرده و خواستار اصلاح این روند شده بودند که با مخالف جیش الاسلام مواجه شده بودند.
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
(متن آخرین توافقنامه میان جیش الاسلام و گروههای رقیب که بر تخلیه کامل مسرابا و آتش بس تاکید شده است)

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده