ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نواز شریف در مجلس به سوالات احزب مخالف پاسخ می دهد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «اکسپرس نیوز»، احزاب مخالف دولت «نواز شریف» هفت سوال در مورد «اسناد پاناما» و بررسی دارایی های خانواده نواز شریف آماده کرده اند که نواز شریف به این سوالات پاسخ می دهد.  

«سید خورشید شاه» به نمایندگی از احزاب مخالف دولت سخنرانی خواهد کرد. «شاه محمود قریشی» از نمایندگان حزب انصاف پاکستان در پارلمان پاکستان اعلام کرده است که احزاب مخالف در صورت حضور نواز شریف در پارلمان دست به اعتراض نخواهد زد.

نمایندگان احزاب مخالف در سخنرانی خود از نواز شریف خواهند خواست که کمیته ای مشترکی از احزاب مخالف و دولت اسلام آباد تشکیل شود تا به تحقیق و بررسی در مورد پرونده «اسناد پاناما» بپردازند. در صورتی که  نواز شریف نتواند نمایندگان احزاب مخالف را با توضیحات خود قانع نکند احتمال می رود که نمایندگان دست به اعتراض بزنند.

از سویی دیگر گفته می شود «عمران خان» رهبر حزب انصاف پاکستان نیز در پارلمان حضور خواهد یافت تا در مورد شرکتهای مالی خود در خارج از پاکستان توضیحاتی ارایه دهد.

لازم به ذکر است شرکت حقوقی «موساک فونسکا» تا کنون دو گزارش در مورد دارایی ها افراد مطرح در دنیا ارایه داده است. در لیستی که این شرکت مالی بنام «اسناد پاناما» ارایه کرده است نام کسانی چون «ملک سلمان» پادشاه عربستان سعودی، نخست وزیر ایسلند و نیز فرزندان نواز شریف نخست وزیر پاکستان دیده شد. نخست وزیر ایسلند در اقدامی از سمت نخست وزیری استعفا کرد.

احزاب مخالف دولت نواز شریف نیز از وی خواسته بودند از مقام نخست وزیری استعفا کند تا با تشکیل کمیته ای اموال و دارایی های فرزندان وی مورد بررسی قرار گیرد. دولت نواز شریف نامه ای به دادگاه عالی پاکستان نوشته بود و خواسته بود که این دادگاه با تشکیل کمیته ای به تحقیق و بررسی در مورد پرونده «اسناد پاناما» بپردازد اما این دادگاه از تشکیل چنین کمیته ای خودداری کرد. حالا احزاب مخالف دولت نواز شریف به این نتیجه رسیده اند کمیته مشترکی تشکیل شده به بررسی پرونده «اسناد پاناما» بپردازد.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده