ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روستاها محور گردشگری همگانی، همه مکانی و همه زمانی هستند

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی ایلام،  مصطفی سخایی در همایش دهیاران استان ایلام با رویکرد توسعه گردشگری روستایی اظهار کرد: سیاست کنونی سازمان میراث فرهنگی این است که فشار گردشگران از نقاط گردشگرپذیر کشور را کم کرده و گردشگری را همگانی، همه مکانی و همه زمانی کند.

وی با تاکید بر اینکه اگر برنامه مدون داشته باشیم همه مردم در هر زمانی می توانند گردشگری کنند، تاکید کرد: یکی از مقاصد گردشگری که در این چارچوب می آید و از همه بالاتر و پیشتاز است و می تواند گردشگری همگانی را محقق کند، روستاهاست.

وی با یادآوری اینکه باید قابلیت ها و جذابیت های روستاهای هدف گردشگری مطالعه و استخراج شده و به اطلاع مردم برسد، تصریح کرد: با این وجود اگر تنها معرفی کنیم و هیچ برنامه ای نداشته نباشیم گردشگران به معضلی برای مردم روستا تبدیل خواهند شد.

مشاور مدیرکل همکاری و توافق های ملی گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران در منطقه خشک و نیمه خشک جهان قرار دارد و خشکسالی و سرمای دیررس و زودرس کشور ما را تهدید می کند بنابراین هیچ فعالیتی بهتر از گردشگری برای جایگزینی نداریم.

سخایی اظهار کرد: با توسعه گردشگری روستایی، صنایع دستی و دامی و کشاورزی روستائیان به جای دلالان با قیمت های بسیار مناسب توسط گردشگران خریداری می شود که به افزایش درآمد مردم روستا منجر خواهد شد.

وی افزود: ایجاد شرکت های تعاونی روستایی از راهکارهایی است که می تواند جامعه محلی روستا را در درآمدهای صنعت گردشگری شریک کند.

وی تاکید کرد: گردشگری یکی از موضوعات بسیار مهم جهانی است و بسیاری از کشورها تلاش می کنند از این غافله عقب نمانند و حتی برای گردشگران جاذبه های مصنوعی می سازند اما سهم ایران از صنعت گردشگری در جهان با برخورداری از اینهمه سابقه تاریخی و تمدنی تنها نیم درصد است.

مشاور مدیرکل همکاری و توافق های ملی گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سهم کشورمان از صنعت گردشگری در دنیا باید تا پایان چشم انداز ۲۰ ساله به دو درصد برسد که برای رسیدن به این هدف نیازمند برنامه، زیرساخت و کار و تلاش بی وقفه هستیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده