روستاها محور گردشگری همگانی، همه مکانی و همه زمانی هستند

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی ایلام،  مصطفی سخایی در همایش دهیاران استان ایلام با رویکرد توسعه گردشگری روستایی اظهار کرد: سیاست کنونی سازمان میراث فرهنگی این است که فشار گردشگران از نقاط گردشگرپذیر کشور را کم کرده و گردشگری را همگانی، همه مکانی و همه زمانی کند.

وی با تاکید بر اینکه اگر برنامه مدون داشته باشیم همه مردم در هر زمانی می توانند گردشگری کنند، تاکید کرد: یکی از مقاصد گردشگری که در این چارچوب می آید و از همه بالاتر و پیشتاز است و می تواند گردشگری همگانی را محقق کند، روستاهاست.

وی با یادآوری اینکه باید قابلیت ها و جذابیت های روستاهای هدف گردشگری مطالعه و استخراج شده و به اطلاع مردم برسد، تصریح کرد: با این وجود اگر تنها معرفی کنیم و هیچ برنامه ای نداشته نباشیم گردشگران به معضلی برای مردم روستا تبدیل خواهند شد.

مشاور مدیرکل همکاری و توافق های ملی گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران در منطقه خشک و نیمه خشک جهان قرار دارد و خشکسالی و سرمای دیررس و زودرس کشور ما را تهدید می کند بنابراین هیچ فعالیتی بهتر از گردشگری برای جایگزینی نداریم.

سخایی اظهار کرد: با توسعه گردشگری روستایی، صنایع دستی و دامی و کشاورزی روستائیان به جای دلالان با قیمت های بسیار مناسب توسط گردشگران خریداری می شود که به افزایش درآمد مردم روستا منجر خواهد شد.

وی افزود: ایجاد شرکت های تعاونی روستایی از راهکارهایی است که می تواند جامعه محلی روستا را در درآمدهای صنعت گردشگری شریک کند.

وی تاکید کرد: گردشگری یکی از موضوعات بسیار مهم جهانی است و بسیاری از کشورها تلاش می کنند از این غافله عقب نمانند و حتی برای گردشگران جاذبه های مصنوعی می سازند اما سهم ایران از صنعت گردشگری در جهان با برخورداری از اینهمه سابقه تاریخی و تمدنی تنها نیم درصد است.

مشاور مدیرکل همکاری و توافق های ملی گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سهم کشورمان از صنعت گردشگری در دنیا باید تا پایان چشم انداز ۲۰ ساله به دو درصد برسد که برای رسیدن به این هدف نیازمند برنامه، زیرساخت و کار و تلاش بی وقفه هستیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روستاها محور گردشگری همگانی، همه مکانی و همه زمانی هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X