ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دانش آموزان عشایر با تحصیل می توانند فرهنگ ایرانی را ترویج کنند

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره توانمندی های مدارس عشایری استان قزوین یکشنبه شب با حضور محمد دیمه ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در منطقه بویین زهرا برگزار شد.

محمد دیمه ور در جشنواره توانمندی های مدارس عشایری استان قزوین اظهارداشت: فرهنگ ایرانی فراتر از مرزهای جغرافیایی و سیاسی به جهانیان معرفی شده و دانش آموزان عشایر با آموختن دروس منطبق بر نظام تعلیم و تربیت می‌توانند فرهنگ زیبای عشایر ایرانی را به جهانیان نشان دهند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: جشنواره مدارس عشایری فرصت مناسبی است تا فرهنگ اصیل و آداب رسوم عشایر این سرزمین مورد توجه عموم قرار گیرد.

وی ازدکتر شکوهی اولین وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی به عنوان پدر تعلیم و تربیت ایران یاد کرد و اظهارداشت: باید یاد این استاد بزرگوار را به عنوان یک ایرانی در زمینه تعلیم و تربیت دارای نظریه علمی گرامی داریم.

دیمه ور تلاش‌های محمد بهمن بیگی در زمینه رفاه دانش آموزان عشایر را تحسین برانگیز دانست و افزود: از ابتدای تاسیس مرکز آموزش و پرورش عشایر تلاش‌ زیادی برای ارتقاء رفاه دانش آموزان عشایر و سطح کیفی آموزش آنها صورت گرفته که خدمات مرحوم محمد بهمن بیگی ستودنی است.

وی تنوع قومی عشایر را سرمنشاء تحولات خوبی در امور فرهنگی عنوان کرد و گفت: تنوع قومی و زبانی مردم عشایر هیچ گاه موجب جدایی مردم عشایر از یکدیگر نشده و اقوام عشایر با پیوستگی فرهنگی خود درجغرافیای ملی وفرهنگی سر منشا تحولات خیری در این امور هستند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش یادآورشد: فرهنگ کشور ایران فراتر از مرزهای جغرافیایی و سیاسی است و به جهانیان معرفی شده و دانش آموزان عشایر با آموختن دروس منطبق بر نظام تعلیم و تربیت می‌توانند فرهنگ زیبای عشایر ایرانی را به جهانیان نشان دهند.

دیمه ور نخبگان عشایری را از مهم‌ترین ظرفیت‌های علمی کشور دانست و تاکید کرد: تاریخ نشان داده اگر دانش آموزان عشایر تحت پوشش آموزش‌های استاندارد قرار گیرند، می‌توانند از ظرفیت‌های بزرگ علمی برخوردار شده و در زمره  برجسته ترین شخصیت‌های علمی ایران و جهان قرار گیرند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزایش انگیزه معلمان مناطق عشایری را از جمله برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد و گفت: در حال فراهم کردن زمینه افزایش انگیزه معلمان مناطق عشایری هستیم که در این راستا برای نخستین بار اساسنامه مدارس عشایر به تصویب رسیده تا جایگاه عشایر در آموزش و پرورش تثبیت شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده